Blokady na instagramie

Blokady na Instagramie

Share:


Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Instagram to jedna z największych platform społecznościowych na świecie, na której aktywnych jest ponad miliard użytkowników. Dlatego też, coraz więcej firm i marketerów wykorzystuje tę platformę do promocji swoich produktów i usług. Jednak, często zdarza się, że konta na Instagramie zostają zablokowane, co prowadzi do spadku zasięgów i utraty klientów. W tym artykule opiszemy, jak uniknąć blokad na Instagramie.

 1. Znajomość zasad Instagrama

  Podstawowym krokiem, aby uniknąć blokad na Instagramie jest znajomość zasad panujących na tej platformie. Instagram posiada wiele ograniczeń, które niektórym użytkownikom mogą wydawać się niejasne lub niepotrzebne. Warto jednak pamiętać, że zasady te mają na celu utrzymanie wysokiej jakości i bezpieczeństwa platformy. Dlatego też, należy przestrzegać takich zasad jak: niepublikowanie treści o charakterze pornograficznym, niepublikowanie treści obraźliwych lub dyskryminujących, niepublikowanie treści łamiących prawa autorskie, czy niezgłaszanie nieprawdziwych informacji.

 2. Unikanie nadmiernych aktywności

  Drugim ważnym krokiem jest unikanie nadmiernych aktywności na Instagramie. Instagram posiada narzędzia, które pozwalają na wykrywanie kont, które publikują zbyt dużo treści, komentują zbyt dużo postów lub polubienia. Jeśli Instagram wykryje, że Twoje konto jest zbyt aktywne, może zablokować je na pewien czas. Dlatego też, warto unikać nadmiernych aktywności i korzystać z narzędzi do zarządzania kontem, takich jak Hootsuite czy Later.

 3. Unikanie spamowania

  Trzecim ważnym krokiem jest unikanie spamowania na Instagramie. Spamowanie polega na publikowaniu tych samych treści w zbyt krótkim czasie lub wysyłaniu zbyt wielu wiadomości prywatnych. Instagram posiada narzędzia, które pozwalają na wykrywanie takiego zachowania i może zablokować Twoje konto na pewien czas. Dlatego też, warto unikać spamowania i korzystać z narzędzi, które pozwalają na publikowanie treści w odpowiednim tempie.

 4. Znajomość limitów Instagrama

  Kolejnym ważnym krokiem jest znajomość limitów, jakie narzuca Instagram. Instagram posiada limity na ilość polubień, komentarzy, wiadomości prywatnych, obserwujących i obserwowanych. Jeśli przekroczysz te limity, Twoje konto może zostać zablokowane na pewien czas. Dlatego też, warto zapoznać się z tymi limitami i dostosować swoją aktywność na Instagramie do nich.

 5. Unikanie narzędzi automatyzacji

  Piątym ważnym krokiem jest unikanie narzędzi automatyzacji. Narzędzia te pozwalają na automatyczne polubienia, komentarze czy obserwowanie innych kont na Instagramie. Jednak, Instagram jest świadomy takich narzędzi i może zablokować Twoje konto na pewien czas za korzystanie z nich. Dlatego też, warto unikać takich narzędzi i korzystać z narzędzi do zarządzania kontem, które nie łamią zasad Instagrama.

 6. Regularne aktualizowanie oprogramowania

  Szóstym ważnym krokiem jest regularne aktualizowanie oprogramowania Instagrama. Instagram często wprowadza zmiany w zasadach, limitach i narzędziach na swojej platformie. Dlatego też, warto regularnie aktualizować oprogramowanie Instagrama, aby być na bieżąco z nowymi zasadami i uniknąć blokad na swoim koncie.

 7. Reagowanie na ostrzeżenia i blokady

  Siódmym i ostatnim ważnym krokiem jest reagowanie na ostrzeżenia i blokady na Instagramie. Jeśli otrzymasz ostrzeżenie lub blokadę na swoim koncie, warto dokładnie zapoznać się z przyczyną i przestrzegać zasad Instagrama. Warto także zwrócić uwagę na czas trwania blokady i dostosować swoją aktywność na Instagramie do limitów narzuconych przez platformę.

Unikanie blokad na Instagramie wymaga przestrzegania zasad Instagrama, unikania nadmiernych aktywności, spamowania i narzędzi automatyzacji, znajomości limitów narzuconych przez Instagram, regularnego aktualizowania oprogramowania Instagrama oraz reagowania na ostrzeżenia i blokady. Dzięki tym krokom, będziesz w stanie utrzymać wysoką jakość i bezpieczeństwo swojego konta na Instagramie oraz uniknąć utraty klientów i spadku zasięgów.

Jakie blokady występują na Instagramie?

Dosięgnął Cię gniew Instagrama i otrzymałeś/aś permanentną lub tymczasową blokadę ograniczającą funkcjonalność aplikacji Instagram? Wyskakuje Ci komunikat „Działanie zablokowane”? Sprawdź za co i dla czego zostałeś/aś ukarany/a. Dowiedz się jak postępować w przypadku nałożenia blokady (zwykle jest to tymczasowa blokada) na którąś z funkcji Instagrama. W dzisiejszych czasach łatwo jest dostać blokadę. Przejrzyj nasz artykuł i dowiedz się ile trwa tymczasowa blokada nakładana przez algorytmy Instagrama! Pamiętaj jednocześnie, że tymczasowa blokada może przekształcić się w stałą!

Jeżeli problem blokady Cię nie dotyczy, dowiedz się na co zwracać uwagę aby nie narazić się Facebookowi – właścicielowi Instagrama. Sprawdź na jakie funkcje Instagram może nałożyć blokady.

Zachęcamy Cię również do przetestowania naszych usług – aktualną ofertę znajdziesz pod adresem instamarketing.pl/cennik. Zaufaj nam i sprawdź jak możemy pomóc Twojemu kontu na Instagramie rozwinąć skrzydła i zdobyć followersów.

Blokada polubień

Nadużywasz polubień i lajkujesz dużo zdjęć? Miej się na baczności! Jeżeli często zdarza Ci się przekraczać godzinowy limit polubień (60/h) to pamiętaj, że może dosięgnąć cię czasowa blokada funkcji polubień. W zależności od częstotliwości z jaką naruszasz limit godzinowy polubień zależeć może czas blokady jaką możesz otrzymać za naruszanie zasad Instagrama. Pierwsza blokada ma zwykle wymiar symboliczny i zostaje zdjęta już po godzinie lub max kilku godzinach. Notoryczne przekraczanie limitu godzinowego dot. polubień może skutkować długotrwała blokadą sięgającą nawet kilku tygodni lub stałą blokadą oraz zmniejszeniem limitu godzinowego polubień. Polubienia na Instagramie realizuj z głową!

Blokada komentarzy

Analogicznie jak w przypadku polubień, limit godzinowy posiadają również komentarze (20/h). Przekraczanie limitu godzinowego może skutkować nałożeniem blokady i zablokowaniem funkcji komentowania na godzinę lub dłuższy okres czasu – w zależności od częstotliwości naruszania limitu godzinowego dot. komentarzy. Dodatkowo w przypadku komentarzy Instagram może blokować często wykorzystywaną formę, dlatego ważne jest dywersyfikowanie komentarzy.

Blokada określonych słów kluczowych w komentarzach

Blokada słów kluczowych w komentarzach jest uzależniona od preferencji użytkownika, którego post komentujemy. Każdy użytkownik bowiem ma możliwość zdefiniowania słów kluczowych, które jego zdaniem są niepożądane pod postami na jego profilu. Jeżeli użyjemy zabronionego słowa przez użytkownika nasz post zostanie ukryty przed szerszą widownią, a wgląd do takiego komentarza będzie miał tylko właściciel profilu oraz autor komentarza.

Blokada publikacji postów

Unikaj publikowania postów w krótkich odstępach czasu, gdyż Instagram rejestruje datę publikacji każdego posta i jeżeli będziesz tego typu akcje wykonywał/a zbyt szybko, to może zostać nałożona na Twój profil Instagram blokada publikacji postów, które może trwać od godziny do nawet kilku dni. Każdorazowe nałożenie blokady skutkuje nałożeniem na użytkownika coraz to bardziej restrykcyjnych limitów dot. odstępu czasowego między publikowanymi postami.

Blokada hashtagów

Trafiłeś/aś na hashtag w którym niedostępne są najnowsze zdjęcia i widnieje komunikat „Ostatnie posty z #hashtag są obecnie ukryte, ponieważ społeczność zgłosiła zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagramu.”? Jeżeli miałeś/aś doczynienia z takim hashtagiem, to wiedz, że został on zbanowany na stałe przez Instagram ze względu na nieodpowiednie treści publikowane pod hashtagiem. Unikaj zbanowanych hashtagów dobierając hashtagi do swoich postów, gdyż tego typu hashtagi wpływają negatywnie na zasięg posta oraz jego engagement.

Blokada lokalizacji

Analogicznie jak w przypadku hashtagów, Instagram może zbanować lokalizacje w których pojawiają się nieodpowiednie zdjęcia oraz/lub filmy. W przypadku zablokowania lokalizacji Instagram zaprzestanie wyświetlania najnowszych zdjęć oraz umieści stosowny komunikat informujący o nałożeniu na lokalizacje blokady. Unikaj zbanowanych lokalizacji oznaczając swoje zdjęcia, gdyż tego typu lokalizacje wpływają negatywnie na zasięg posta oraz jego engagement.

Blokada oznaczania użytkowników

Blokada oznaczeń może zostać aktywowana przez Instagram w sytuacji kiedy zarejestrowana zostanie zbyt duża liczba oznaczeń Twojego profilu lub możesz taka blokadę aktywować samodzielnie w ustawieniach swojego profilu jeżeli nie życzysz sobie aby Twój profil był oznaczany na zdjęciach innych osób.

Blokada obserwacji

Akcje typu follow (obserwuj) posiadają limit godzinowy (40/h). przekraczanie limitu godzinowego analogicznie jak w przypadku polubień oraz komentarzy może skutkować czasową blokadą akcji typu follow (obserwuj). Blokada zwykle nakładana jest na okres 1 godziny – lub max kilku godzin. Notoryczne przekraczanie limitu może jednak skutkować długotrwałą blokadą oraz późniejszym ograniczeniem limitu godzinowego.

Blokada numeru telefonu

Instagram może zablokować Twój nr tel. na stałe gdy wykryje, że jest on powiązany ze zbyt dużą liczbą profili. Jeżeli rejestrujesz któreś z rzędu konto używając tego samego nr tel., to wiedz, że może w pewnym momencie okazać się, że musisz skorzystać z innego nr tel. aby ukończyć rejestrację. Jeżeli Twój nr tel. zostanie zablokowany, to już więcej za jego pośrednictwem nie założysz nowego konta Instagram.

Blokada adresu e-mail

Analogicznie jak w przypadku nr tel. Instagram może blokować adresy email lub całe domeny w sytuacji gdy wykryje zbyt wiele rejestracji z określonego maila lub domeny. Wyjątkiem od reguły w przypadku domen są dostawcy poczty email. W przypadku zablokowania przez Instagram Twojego adresu email, nie pozostaje Ci nic innego jak zmiana adresu email.

Blokada adresu URL w BIO

Instagram dysponuje listą witryn (adresów URL), których opublikowanie w profilu jest niemożliwe. Jeżeli adres witryny internetowej, który umieszczasz w swoim biogramie ma charakter spamowy lub witryna rozprzestrzenia wirusy oraz np. wyłudza dane, propaguje nagość, to Instagram może uniemożliwić Ci zapisanie takiej witryny w profilu. Instagram stale rozszerza listę witryn których opublikowanie w BIO jest niemożliwe.

Blokada nazwy użytkownika

W sytuacji kiedy notorycznie naruszasz regulamin Instagrama może zostać zablokowana Ci nazwa użytkownika. Blokada nazwy użytkownika jest jednoznaczna z permanentnym banem oraz wyłączeniem profilu oraz ukryciem przed szerszą publicznością zawartości profilu. W sytuacji gdy nazwa użytkownika zostanie Ci zablokowana, najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie swojej przygody z Instagramem od nowa, bowiem szanse odzyskania utraconego konta są bardzo małe.

Instagram ponadto automatycznie blokuje pewne zwroty jakich użytkownicy nie mogą wykorzystywać w swoich nazwach, takimi zwrotami są np zakończenia domen pierwszego rzędu – .com, .net, .biz, .info, itd. Domeny regionalne np.: .pl zwykle można wykorzystać w nazwie profilu.

Blokada adresu IP użytkownika

Blokada adresu IP może zostać nałożona jeżeli Instagram wykryje zbyt wiele akcji wykonywanych z konkretnego IP. Blokada zwykle ma charakter czasowy i limit akcji dla adresu IP wynosi 5000 akcji na dobę. W przypadku przekroczenia limitu dobowego Instagram może ukrywać akcje wykonywane z adresu IP, który przekroczył limit dobowy. Akcje takie będą widoczne dla autora, ale zostaną ukryte przed szerszą publicznością.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak założyć konto na Instagramie - poradnik
Jak założyć konto na Instagramie – poradnik

Z Instagrama korzystają przede wszystkim osoby, które pragną podzielić się z innymi użytkownikami...

Czy like za like jeszcze działa?
Czy like za like jeszcze działa?

Jednym z popularnych sposobów na zdobycie popularności w sieci jest stosowanie tak zwanej...