Prywatne wiadomości na Instagramie - specyfika

Prywatne wiadomości na Instagramie – specyfika

Share:


Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Instagram to zarówno strona internetowa, jak i aplikacja, która posiada ogromną ilość funkcji. Pierwotnie Instagram miał służyć przede wszystkim dzieleniem się fotografiami, jednak teraz możemy go używać także do bezpośredniego komunikowania się z innymi.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Direct message - co to oznacza?

Direct message – Instagram daje swoim użytkownikom możliwość wymieniania się wiadomościami prywatnym. Instagram chat jest bardzo podobny do Messengera, który służy przede wszystkim do komunikowania się w ramach Facebooka. Instagram direct message został uruchomiony w 2013 roku, choć sama platforma istnieje już od 2010 roku. W pierwotnej formie Instagrama, jedyną opcją komunikowania się było komentowanie udostępnionych zdjęć lub filmów. Obecnie funkcja direct message jest bardzo rozbudowana i oferuje ogrom możliwości.

Wiadomość na Instagramie - czemu ma służyć?

Istnienie Instagram DM jest ogromnym ułatwieniem w komunikacji między użytkownikami Instagrama. Dzięki istnieniu prywatnych wiadomości możemy w bardziej spersonalizowany i konkretny sposób zwrócić się do danej osoby. Ponadto, direct message przydaje się, szczególnie jeśli na Instagramie zawieramy nowe znajomości i poprzez prywatne wiadomości rozwijamy relację.

Warto podkreślić, że wiele osób zupełnie zrezygnowało z korzystania z innych serwisów społecznościowych, a pozostali jedynie użytkownikami Instagrama. Możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości na Instagramie jest dla takich osób jedyną drogą komunikowania się ze znajomymi przez Internet.

Jak napisać wiadomość na Instagramie?

Rozpoczęcie chatowania na Instagramie jest bardzo proste, ponieważ zarówno strona internetowa, jak i aplikacja Instagrama są skonstruowane intuicyjnie i w sposób przystępny dla korzystającego. W celu napisania wiadomości należy wejść w zakładkę oznaczoną strzałką, która przypomina samolot z papieru. W oknie wiadomości możemy wyszukać profil osoby, do której chcemy napisać. W wyznaczonym polu wpisujemy tekst i wstawiamy emotikony, a następnie wysyłamy DM do wybranego użytkownika.

Warto zaznaczyć, że możemy się kontaktować z innymi poprzez kliknięcie przycisku „Wiadomość”, który znajduje się na profilu wybranej osoby. Ponadto za pomocą wiadomości mamy możliwość odpowiadania na relacje innych użytkowników – ikona papierowego samolotu pojawia się w prawym dolnym rogu relacji. Co więcej, pod zdjęciami i filmami, które pojawiają się na stronie głównej, również widoczna jest wspomniana ikona. Oznacza to, że daną treść możemy przesłać bezpośrednio do innego użytkownika, tak aby mógł się do niej odnieść.

Jak wysłać wiadomość na Instagramie?

Zarówno napisanie, jak i wysłanie direct message na Instagramie jest proste, choć czasem nasza wiadomość może zostać nieodczytana. Z czego to wynika? Bezpośrednie wiadomości możemy wysyłać do osób, które są naszymi obserwatorami i wówczas nasz DM pojawi się w ich głównej skrzynce pocztowej. Jeśli jednak wysyłamy wiadomość do osoby, która nie jest naszym znajomym (nie obserwuje naszego profilu), wtedy Instagram przekieruje DM do zakładki „Prośby”. Osoba, która zobaczy wiadomość, może ją zaakceptować lub odrzucić. Gdy użytkownik zaakceptuje naszą wiadomość, wówczas DM zostanie przeniesiony do głównej skrzynki.

Należy również pamiętać o tym, że Instagram bardzo dba o prywatność swoich użytkowników. W ustawieniach profilu można zaznaczyć, iż od osób nieznajomych nie chcemy otrzymywać wiadomości. Podobnie możemy zrezygnować z możliwości odpowiadania na relacje.

Instagram direct message - dodatkowe funkcje

Wiadomości prywatne na Instagramie nie służą wyłącznie do dzielenia się tekstem i emotikonami. Funkcje Instagrama stale ulegają rozszerzeniu, a użytkownicy zyskują nowe możliwości. W DM na Instagramie można przede wszystkim przesyłać sobie zdjęcia, które będą skierowane wyłącznie do oznaczonej osoby. Co ciekawe, dane zdjęcie nie może być otworzone kilka razy, więc sama funkcja jest bardzo podobna do systemu działania aplikacji Snapchat. Zdjęcie może być zrobione w danej chwili, a także wybrane z galerii.

W direct message na Instagramie można wysyłać sobie wiadomości głosowe. W prawym dolnym rogu widnieje ikonka mikrofonu – po naciśnięciu jej, zaczynamy nagrywać. W taki sposób mamy możliwość bardzo szybkiego przekazania dłużej treści do znajomego. Jest to bardzo wygodne w sytuacjach, gdy nie możemy pisać, wiadomość jest zbyt długa lub lepiej przedstawimy nasze emocje, gdy wiadomość nie będzie zwyczajnie napisana. Rozwiązanie wiadomości głosowych przypomina swoistą rozmowę telefoniczną, choć nie musimy na DM odpowiadać natychmiastowo.

Na Instagramie można również wysyłać w wiadomościach GIFy. GIF to nic innego jak animacja, która jest bardzo podobna do tradycyjnych emotikonek. Wspomniane animacje cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ są bardziej rozbudowane niż emotikony. W polu wyszukiwania GIFu możemy wpisać jakiekolwiek słowo, a wówczas aplikacja sama wyszuka pasujący GIF. Animacje bardzo ożywiają rozmowę, dlatego też warto z nich korzystać.

W ostatnim czasie została dodana nowa funkcja w ramach Instagram DM. Od niedawna mamy możliwość zostawiania serduszek przy wiadomościach. Jest to bardzo wygodny sposób na odpowiedź, jeśli nie czujemy potrzeby odpisywania w formie tekstowej.

Instagram umożliwia swoim użytkownikom prowadzenie rozmów video. W górnej części skrzynki odbiorczej możemy zobaczyć ikonę kamery, która przekierowuje nas do video konwersacji.

Wiadomości grupowe na Instagramie

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy grupy znajomych tworzą konwersacje grupowe, aby nie wymieniać się prywatnymi wiadomościami z każdym po kolei. Jest to świetne rozwiązanie, gdy umawiamy się na spotkanie lub szykujemy projekt oparty na współpracy. Instagram, podobnie jak Messenger umożliwia stworzenie konwersacji grupowej.

Jeśli chcemy stworzyć rozmowę grupową na Instagramie, musimy zaznaczyć, że dana wiadomość ma zostać wysłana do kilku osób. Później możemy zmienić nazwę grupy i dowolnie dodawać lub usuwać jej członków. Grupę również można w każdym czasie zlikwidować.

Nieprzyjemne wiadomości

Każdy doskonale wie, że zdarzają się sytuacje, gdy po prostu nie chcemy otrzymywać wiadomości od konkretnych osób. Instagram umożliwia blokowanie użytkowników, dzięki czemu nie widzą oni naszego profilu i jednocześnie nie mogą rozpocząć z nami rozmowy. Gdy chcemy, aby wiadomości od wybranej osoby nam się nie pokazywały, wówczas możemy dyskretnie wyciszyć rozmowę, a także usuwać niechciane konwersacje.

Instagram w pewien sposób potrafi rozpoznać wiadomości typu spam i celowo umieszcza je w zakładce „Prośby”. Dzięki takiej polityce serwisu społecznościowego nie musimy się martwić, że cała nasza skrzynka odbiorcza będzie zapełniona „śmieciowymi” wiadomościami.

Warto również pamiętać, że wiadomości prywatne można zgłaszać. Gdy wiadomość w jakiś sposób narusza nasze dobra osobiste, jest niestosowna i krzywdząca, wówczas powinniśmy ją zgłosić, co wywoła konsekwencje po stronie wysyłającego.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Ankieta na Instagramie - jak zrobić?
Ankieta na Instagramie – jak zrobić?

Na liście działań marketingowych nie może zabraknąć opcji publikowania ankiet. Co one wnoszą...

Najlepsze filtry do zdjęć na Instagramie
Najlepsze filtry do zdjęć na Instagramie

Jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na jakość zdjęć na Instagramie, są filtry....