Jak działa Instagram – jak zacząć na Instagramie

Jak działa Instagram – jak zacząć na Instagramie? Poradnik

Share:


Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, oferujących ogromną ilość możliwości. Można na niej dzielić się wpisami i zdjęciami, poznawać nowych znajomych, czy też zarabiać pieniądze poprzez współpracę z markami lub sprzedaż produktów. Warto zagłębić się w funkcje Instagrama, aby efektywnie z niego korzystać.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Instagram - jak zacząć?

Zanim założymy naszego Instagrama, warto zastanowić się, do czego ta platforma ma nam służyć. Samo zarejestrowanie konta jest banalnie proste i nie odbiega od innych procesów rejestracji / zakładania profili w mediach społecznościowych. Podczas rejestracji musimy zdecydować, czy nasze konto będzie profilem firmowym, czy może tradycyjnym kontem indywidualnym. Rodzaj konta możemy również zmieniać, gdy już ono istnieje, co jest ogromnym udogodnieniem, gdy w trakcie naszej przygody na Instagramie, zdecydujemy się na wprowadzenie pewnych zmian. Należy również zaznaczyć, że konto na Instagramie może być prywatne, co oznacza, że nasze posty, czy relacje będą widoczne tylko dla osób, którym udzieliliśmy zgody na obserwowanie nas lub publiczne, a więc dostępne dla każdego.

Instagram - poradnik

Po założeniu konta powinniśmy zapoznać się z wszelkimi funkcjami, jakie oferuje nam Instagram. Ta platforma została uruchomiona w 2010 roku i pierwotnie miała służyć niemalże wyłącznie publikowaniu zdjęć. Na przestrzeni lat wiele kwestii się zmieniło i rozwinęło, dzięki czemu możemy robić tam o wiele więcej, niż tylko wstawianie zdjęć i opisów na swój profil.

Na stronie głównej Instagrama obecnie wyświetla się pasek, na którym wyświetlone są relacje wstawione przez osoby, które obserwujemy. Relacja to nic innego jak post na Instagramie, który jednak zostaje samoistnie usunięty po 24h, choć istnieje możliwość jego zapisania na stałe. Relacje na Instagramie są traktowane w sposób bardziej spontaniczny, zazwyczaj wstawia się tam luźne zdjęcia lub filmy, które pokazują, co robimy danego dnia. Na relacjach możemy również zamieszczać różnego rodzaju ankiety, czy też pytania do swoich obserwujących. Jest to znakomita forma nawiązania bliższego kontaktu z followersami.

W ostatnim czasie ogromną popularność zdobyła platforma TikTok, która polega na publikowaniu krótkich filmów do muzyki. Instagram zainspirował się sukcesem TikToka i wprowadził możliwość publikowania rolek, które polegają niemalże na tym samym.

Warto pamiętać również o tym, że na Instagramie można wymieniać się prywatnymi wiadomościami, co sprawia, że ta platforma, to dla wielu osób główny sposób komunikowania się na odległość.

Na czym polega Instagram shop?

Instagram shop to stosunkowo nowa opcja na Instagramie, która umożliwia nam dokonywanie zakupów ze sklepów, które prowadzą firmy zarejestrowane na Instagramie. Co więcej, jeśli sami jesteśmy właścicielami sklepu, wówczas możemy także rozpocząć sprzedaż przez platformę Instagram. W Instagram shop znajdziemy najróżniejsze rzeczy, jednak głównie są to ubrania, akcesoria i buty. Często mamy możliwość zrobienia bardzo unikatowych zakupów i zapoznania się z ofertą firm, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Instagram - jak działa i w jaki sposób pozyskać odbiorców?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nie tylko nad podstawowymi funkcjami, ale również nad tym, jak zacząć zarabiać na Instagramie i zdobyć duże grono odbiorców i zyskać ogromną popularność. Przede wszystkim trzeba mieć dobry pomysł na siebie i to, co będziemy publikować na Instagramie. Influencerów na tej platformie nie brakuje, więc trzeba być naprawdę oryginalnym, aby wyróżnić się z tłumu.

Na instagramie możemy publikować, co tylko chcemy, więc warto pomyśleć nad swoimi zainteresowaniami. Lubisz podróże, uwielbiasz modę, godzinami robisz swój makijaż, czy może amatorsko malujesz obrazy? Social media nie znają granic, więc nie rób niczego na siłę, a pokazuj ludziom to, co faktycznie sprawia Ci radość. Na Instagramie obecnie wybija się przede wszystkim autentyczność – Twoi odbiorcy bardzo szybko zauważą, że coś nie gra, np. gdy zaczniesz przekazywać im niesprawdzone informacje.

Instagram - jak to działa, że niektórzy tak szybko stają się popularni?

Na Instagramie liczy się nie tylko pomysł na siebie, ale również spora aktywność. Im częściej będziesz publikować zdjęcia, wstawiać relacje i zachęcać ludzi do interakcji, tym więcej osób zainteresuje się twoim kontem. Warto przeglądać stronę Instagrama, która została nazwana „eksploruj” – to właśnie na niej wyświetlają się głównie posty, które zdobyły ogromną popularność. Jest to świetny sposób na zasięgnięcie inspiracji.

Aktywność na Instagramie polega również na komentowaniu postów innych osób, nawiązywaniu bliższych kontaktów oraz współprac z firmami. Warto jednak pamiętać, że nie każda współpraca będzie dobra – niektóre firmy oferują produkty bardzo słabej jakości, a raczej nie chcemy polecać czegoś takiego naszym odbiorcom.

Podsumowując, samo działanie Instagrama nie jest nadmiernie skomplikowane i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Więcej przeszkód pojawia się, gdy chcemy zdobyć popularność na Instagramie i w krótkim czasie zdobyć grono odbiorców – do tego potrzeba sporej ilości zaangażowania i kreatywności.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie
Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie

Publikowanie treści na Instagramie to codzienność niemal w każdej branży, nic dziwnego, że...

Weryfikacja konta Instagram
Weryfikacja na Instagramie – jak zdobyć?

Z pewnością korzystając z Instagrama napotkałaś/eś profil oznaczony niebieskim "ptaszkiem" tzw. blue badgem...