Usuwanie konta na Instagramie - Jak usunąć Instagrama?

Usuwanie konta na Instagramie – Jak usunąć Instagrama?

Share:


Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Niestety jak to bywa w wielu przypadkach, po pewnym czasie korzystanie z jednej aplikacji może okazać się dla nas monotonne. W takich sytuacjach często podejmujemy impulsywną decyzję dotyczącą usuwania konta. W jaki sposób usunąć konto na Instagram? Jak tymczasowo wyłączyć konto? Po jakim okresie czasu konto Instagram zostanie usunięte? Jak usunąć konto na Instagramie nie tracąc zdjęć? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym artykule, który rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Jak usunąć Insta?

Jak usunąć konto z Instagrama? To pytanie każdego dnia zadaje sobie setki użytkowników z całego świata. Wbrew pozorom wykonywanie tych czynności nie jest problematyczne i nie wymaga od nas dużej wiedzy z zakresu korzystania z tej aplikacji. Kluczowa jest kwestia tego, że usunięcie profilu jest możliwe tylko poprzez wersję dostępną na komputerze, która może być wyświetlana na PC, laptopie, ale również na smartfonie, pod warunkiem, że wykorzystamy tamtejszą przeglądarkę. W pierwszej kolejności warto się zorientować czy jesteśmy zalogowani na odpowiednim koncie. Jest to szczególnie istotne dla osób, które prowadzą kilka profili.

Następnie przechodzimy do strony w odnośniku lub postępujemy zgodnie z dalszymi zasadami. Jeśli zależy nam na tym, aby samodzielnie odnaleźć ten link, wówczas klikamy „ustawienia”, następnie „prywatność i konto”. W kolejnym kroku wybieramy „ustawienia prywatności konta”. Kiedy już znajdujemy się na tej podstronie, w okienku z lupką należy wpisać frazy „jak usunąć konto na Instagramie”. Klikamy w pierwszy wynik, który nam się wyświetli. Po krótkiej chwili zostaniemy przekierowani do strony, w której znaleźć można szczegółowe informacje na temat usuwania. Widoczny jest również link „usuń konto”, który przekieruje nas do wcześniej podlinkowanej podstrony.

Usuwanie konta Instagram - powody

Jak usunąć Insta? Kiedy przejdziemy na stronę „usuń swoje konto”, zostaniemy poproszeni o wskazanie, dlaczego podjęliśmy taką, a nie inną decyzję. Do wyboru mamy takie możliwości, jak chociażby „zbyt wiele reklam”, „nie mogę znaleźć osób do obserwowania”, „utworzenie drugiego konta”, „nie mam na to czasu/za bardzo mnie rozprasza”, „chcę coś usunąć”, „problemy z rozpoczęciem”, „obawy dotyczące prywatności”, „inny powód”. Kliknięcie jednego z tych powodów sprawia, że na ekranie wyświetla się specjalna treść i linki do stron, w któreych zostanie udzielona nam pomoc w zakresie wskazanego problemu. Jeśli pomimo wszystko zależy nam na tym, aby pozbyć się konta na Instagramie, wówczas wprowadzamy nasze hasło i klikamy przycisk „usuń konto”.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Często mamy wątpliwości co do tego, jak usunąć konto na Insta, nie wiedząc o możliwości jego tymczasowego wyłączenia. Jest to opcja, która umożliwia nam powrót do prowadzenia profilu, jeśli ponownie będziemy zainteresowani korzystaniem z aplikacji. Na początku logujemy się na swoim koncie, podobnie jak było to w przypadku usuwania danych na stałe. Następnie odwiedzamy swój profil i klikamy „Edytuj profil”. W dalszej kolejności znajdujemy przycisk o nazwie „Tymczasowe wyłączanie konta” – znajduje się na dole strony. Pozostaje nam wskazać powód naszej decyzji, wpisać hasło i zaakceptować cały proces. Powodów podjęcia takiej, a nie innej decyzji może być wiele, jednak najczęściej wiąże się ona z liczbą godzin przeznaczonych na aktywne przeglądanie medium. Instagram jest bowiem pochłaniaczem czasu, ze względu na to, że liczba zdjęć i informacji niekiedy jest przytłaczająca, tym bardziej, jeśli chcemy być na bieżąco.

Po jakim okresie czasu konto Instagram zostanie usunięte?

Zastanawiając się, jak usunąć Instagram, należy pamiętać, że konto zniknie z serwisu dopiero po 30 dniach. Wówczas nie będzie już możliwości jego odzyskania. Przez to 30 dni treści nadal będą jednak dostępne dla użytkowników. W tym miejscu należy podkreślić, że Instagram zastrzega sobie, że usuwanie konta niekiedy może wydłużyć się do 90 dni. Nawet po pomyślnie zakończonym procesie kopia zapasowa przechowywana jest w pamięci – jest to bezpośrednio związane z licznymi regulacjami prawnymi.

Jak usunąć konto na Instagramie nie tracąc zdjęć?

Część osób zastanawia się, jak usunąć Instagram, nie tracąc przy tym zdjęć. Konto usuwane jest ze wszystkimi treściami, jakie nagromadziły się w czasie naszego użytkowania. Tak jak wspominaliśmy, z reguły czynność ta trwa około 30 dni, jednak czynności mogą przedłużyć się nawet do 3 miesięcy. W związku z tym, że usuwane są wszelkie dane zaleca się, aby skopiować materiały z profilu, jeśli chcielibyśmy zachować je w prywatnej wersji tylko dla siebie. Możemy tego dokonać wykorzystując aplikację lub wersję komputerową. W tym pierwszym przypadku uruchamiamy „Instagram”. Następnie przechodzimy do „zabezpieczeń” i wybieramy polecenie „pobierz dane”. W dalszej kolejności zostaniemy poproszeni o podanie swojego adresu mailowego. Cały ten proces zatwierdzamy poprzez kliknięcie znajdującego się tam polecenia „poproś o plik do pobrania” – powinniśmy to znaleźć na niebieskim tle. Jeśli jednak korzystamy z przeglądarki, wówczas także przechodzimy do ustawień i klikamy „prywatność i bezpieczeństwo”. Klikamy „pobieranie danych”, podajemy adres e-mail i naciskamy odpowiedni przycisk. Wiadomość powinna być wysłana w ciągu 48 godzin.

Przed usunięciem konta warto się nad tym kilkukrotnie zastanowić i przemyśleć swoją ostateczną decyzję. Po 30 dniach nie będziemy w stanie dostać się ponownie do naszego profilu, tym samym utracimy wszystkich obserwujących. Pamiętajmy, że konto możemy powierzyć obsłudze Insta Marketing – specjaliści zajmujący się zarządzaniem profili poprowadzą go, jednocześnie zadbają o jego wzrost. Odpowiednio rozwinięte konto stwarza wiele możliwości – promowanie produktów, własnej firmy, zarabianie pieniędzy ze współprac, pozyskiwanie nowych klientów. Wszelkie działania będą podejmowane przestrzegając wytycznych Instagrama.

Prowadzenie konta na Instagramie przez profesjonalistów może być alternatywą wartą rozważenia!

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Blog czy Instagram - co jest lepsze
Blog czy Instagram – co jest lepsze w 2023 roku

Z uwagi na potencjał, możliwości oraz aspekt finansowy, większość twórców coraz poważniej zastanawia...

Instagram dla matek - jak zostać popularną instamatką
Instagram dla matek – jak zostać popularną instamatką?

Świat idzie do przodu, a razem z nim my i nasze social media....