Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Share:


W promowaniu strony w sieci społecznościowej Instagram dużą rolę odgrywają zasięg. Liczba ta odzwierciedla zainteresowanie odbiorców aktualizacjami profilu. Aplikacja promuje posty o wysokim zasięgu wyżej w kanale. Ale osiągnięcie wysokich wskaźników nie jest takie łatwe, w tym celu musisz wiedzieć, jak zwiększyć zasięg na Instagramie. Postaramy się rozwinąć tę kwestię w poniższym artykule.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Co to jest zasięg?

Zasięg to liczba użytkowników oglądających daną publikację. System liczy liczbę unikalnych użytkowników, a nie wyświetleń, które generują. Jeśli jedna osoba obejrzy post kilka razy, zasięg wzrośnie tylko o 1 punkt. To odróżnia go od programu, który liczy się przy każdym oglądaniu tej samej osoby. Tak więc zasięg jest dokładniejszą cechą odbiorców. Wskaźnik określa użytkowników zainteresowanych kontem i służy do określenia Engagement Rate Reach (zaangażowania subskrybentów). W przypadku postu, optymalny wskaźnik zasięgu wynosi 15-30% liczby obserwujących. Całkowity zasięg konta zwykle sięga 30-60%.

Przyczyny spadku zasięgu na Instagramie - powody, dla których użytkownicy mają do czynienia ze spadkiem zasięgu

Algorytmy sieci społecznościowej decydują, które posty będą wyświetlane wyżej w koncie i będą miały większy zasięg. Instagram wybiera nowsze publikacje, ocenia zaangażowanie odbiorców i aktywność obserwujących. Jeśli którykolwiek z tych punktów nie jest przestrzegany, zasięg spada. W przypadku niegdyś popularnych giftów i konkursów, problem polega na tym, że zamiast grupy docelowej, przychodzą miłośnicy prezentów, którzy nie komentują, nie lubią postów ani nie piszą prywatnych wiadomości, co bardzo istotne dla zasięgów.

Zasięgi na Instagramie, a aktualizacje sieci społecznościowej

W okresie restrukturyzacji zasięg spada u wszystkich użytkowników – jest to normalny proces. Wpływa na to:

 • Wysoka konkurencja.
 • Ilość informacji na Instagramie znacznie przewyższa liczbę osób gotowych je konsumować. Większy zasięg mają konta, które jako pierwsze zajmują jakąś określoną niszę.
 • Chęć platformy do zarabiania na dużych kontach.
 • Ta informacja nie została potwierdzona. Wielu Instagramerów uważa, że Facebook po prostu próbuje zmusić ich do zakupu ukierunkowanych reklam, czerpiąc w ten sposób zyski z promowanych stron.
 • Ponadto Instagram bardzo nie lubi ogromnego i nagłego wzrostu aktywności. Dlatego maslyking, masfolding od dawna nie są wykorzystywane do promocji i nie warto korzystać z tego rozwiązania.

Zasięgi na ig - zwiększenie zasięgu dzięki treściom

Zasięg jest jednym z najbardziej dynamicznych wskaźników aktywności odbiorców. Dlatego wpływają na to nawet najmniejsze zmiany na koncie. Sposoby, które pomagają zwiększyć zasięg na Instagramie, działają najlepiej w kompleksie i obejmują:

 • Publikowanie wysokiej jakości i różnorodnych treści zgodnie z planem;
 • Korzystanie z promocji;
 • Zachęcanie odbiorców do aktywności.

Tworzenie planu treści - content plan

Jest to tabela, w której wszystkie szczegóły publikacji są szczegółowo opisane:

 • Temat publikacji
 • Cel publikacji
 • Data publikacji
 • Czas publikacji

Regularne publikowanie daje większą szansę na pozostanie w dobrym zasięgu dla użytkowników. Gotowy harmonogram ułatwia pracę, ponieważ szablon postów jest już gotowy, pozostaje tylko wybrać treść.

Instagram i jego algorytmy

Po przejściu na Instagram, sieć społecznościowa nie pokaże nowych publikacji absolutnie wszystkich blogerów, których obserwujesz. Wszystko to po prostu nie wpisuje się w całość. Dlatego Instagram wybierze dokładnie to, co chcesz pokazać. Działa to w ten sposób:

 • Zasubskrybowałeś konto, które Ci się podoba, na którym pojawiają się publikacje;
 • Inni Obserwujący ten profil są aktywni w niektórych postach polubić, skomentować, przeczytać do końca itp;
 • Instagram to widzi, mierzy i kształtuje posty w Twoim kanale z tych, które były najbardziej interesujące dla innych obserwujących konto, które obserwujesz.
 • Dlatego w statystykach można zobaczyć znacznie mniejszą liczbę osób objętych ubezpieczeniem niż liczbę obserwujących. W związku z tym, co jest potrzebne, aby posty stale pojawiały się w kanale? Zgadza się, interakcja z Twoimi treściami – polubienia, komentarze, reposty, zapisy. Wysoka aktywność i zaangażowanie odbiorców na twoim koncie jest kluczem do zwiększenia zasięgu na Instagramie.

Podsumowanie

 1. Codzienna aktywność – nie powinieneś znikać z taśmy Story, stale wykazując różne działania, więc musisz je publikować na bieżąco w ciągu dnia, a nie masowo. Oczywiste jest, że nie musisz robić ich 100 dziennie, wystarczy, na przykład, co 2-3 godziny, aby powiadomić subskrybentów, co się dzieje u Ciebie w danej chwili. Oblicz swoje okresy największej aktywności.
 2. Plan treści – oczywiście nie musisz układać wszystkiego z rzędu. W tym celu powstał plan treści, który powinien być jasno określony: co, jak i o której godzinie umieścić w kanale lub opublikować w historii. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie logicznego łańcucha kontaktu z subskrybentami, aby stworzyć z nimi zaufane i długoterminowe relacje.
 3. Oryginalne i wysokiej jakości treściblog na Instagramie jest częścią Twojego wizerunku. Jeśli wypełnisz go nieatrakcyjnymi treściami lub niedozwolonymi, algorytmy IG nie wyświetlą Twojego profilu w zaleceniach twojego CA. Jeśli chcesz publikować ciekawe i chwytliwe materiały, najpierw musisz znaleźć swoją niszę, ponieważ bycie ekspertem we wszystkich dziedzinach jest po prostu nierealne.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

10 zdjęć z największą ilością lajków na Instagramie
Najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie – 10 zdjęć z największą ilością lajków

Dowiedz się co sprawia, że niektóre zdjęcia na Instagramie zyskują ogromną popularność i...

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?
Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Z racji na to, że wielu użytkowników zwraca bardzo dużą uwagę na wygląd...