Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Share:


W promowaniu strony w sieci społecznościowej Instagram dużą rolę odgrywają zasięg. Liczba ta odzwierciedla zainteresowanie odbiorców aktualizacjami profilu. Aplikacja promuje posty o wysokim zasięgu wyżej w kanale. Ale osiągnięcie wysokich wskaźników nie jest takie łatwe, w tym celu musisz wiedzieć, jak zwiększyć zasięg na Instagramie. Postaramy się rozwinąć tę kwestię w poniższym artykule.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Co to jest zasięg?

Zasięg to liczba użytkowników oglądających daną publikację. System liczy liczbę unikalnych użytkowników, a nie wyświetleń, które generują. Jeśli jedna osoba obejrzy post kilka razy, zasięg wzrośnie tylko o 1 punkt. To odróżnia go od programu, który liczy się przy każdym oglądaniu tej samej osoby. Tak więc zasięg jest dokładniejszą cechą odbiorców. Wskaźnik określa użytkowników zainteresowanych kontem i służy do określenia Engagement Rate Reach (zaangażowania subskrybentów). W przypadku postu, optymalny wskaźnik zasięgu wynosi 15-30% liczby obserwujących. Całkowity zasięg konta zwykle sięga 30-60%.

Przyczyny spadku zasięgu na Instagramie - powody, dla których użytkownicy mają do czynienia ze spadkiem zasięgu

Algorytmy sieci społecznościowej decydują, które posty będą wyświetlane wyżej w koncie i będą miały większy zasięg. Instagram wybiera nowsze publikacje, ocenia zaangażowanie odbiorców i aktywność obserwujących. Jeśli którykolwiek z tych punktów nie jest przestrzegany, zasięg spada. W przypadku niegdyś popularnych giftów i konkursów, problem polega na tym, że zamiast grupy docelowej, przychodzą miłośnicy prezentów, którzy nie komentują, nie lubią postów ani nie piszą prywatnych wiadomości, co bardzo istotne dla zasięgów.

Zasięgi na Instagramie, a aktualizacje sieci społecznościowej

W okresie restrukturyzacji zasięg spada u wszystkich użytkowników – jest to normalny proces. Wpływa na to:

 • Wysoka konkurencja.
 • Ilość informacji na Instagramie znacznie przewyższa liczbę osób gotowych je konsumować. Większy zasięg mają konta, które jako pierwsze zajmują jakąś określoną niszę.
 • Chęć platformy do zarabiania na dużych kontach.
 • Ta informacja nie została potwierdzona. Wielu Instagramerów uważa, że Facebook po prostu próbuje zmusić ich do zakupu ukierunkowanych reklam, czerpiąc w ten sposób zyski z promowanych stron.
 • Ponadto Instagram bardzo nie lubi ogromnego i nagłego wzrostu aktywności. Dlatego maslyking, masfolding od dawna nie są wykorzystywane do promocji i nie warto korzystać z tego rozwiązania.

Zasięgi na ig - zwiększenie zasięgu dzięki treściom

Zasięg jest jednym z najbardziej dynamicznych wskaźników aktywności odbiorców. Dlatego wpływają na to nawet najmniejsze zmiany na koncie. Sposoby, które pomagają zwiększyć zasięg na Instagramie, działają najlepiej w kompleksie i obejmują:

 • Publikowanie wysokiej jakości i różnorodnych treści zgodnie z planem;
 • Korzystanie z promocji;
 • Zachęcanie odbiorców do aktywności.

Tworzenie planu treści - content plan

Jest to tabela, w której wszystkie szczegóły publikacji są szczegółowo opisane:

 • Temat publikacji
 • Cel publikacji
 • Data publikacji
 • Czas publikacji

Regularne publikowanie daje większą szansę na pozostanie w dobrym zasięgu dla użytkowników. Gotowy harmonogram ułatwia pracę, ponieważ szablon postów jest już gotowy, pozostaje tylko wybrać treść.

Instagram i jego algorytmy

Po przejściu na Instagram, sieć społecznościowa nie pokaże nowych publikacji absolutnie wszystkich blogerów, których obserwujesz. Wszystko to po prostu nie wpisuje się w całość. Dlatego Instagram wybierze dokładnie to, co chcesz pokazać. Działa to w ten sposób:

 • Zasubskrybowałeś konto, które Ci się podoba, na którym pojawiają się publikacje;
 • Inni Obserwujący ten profil są aktywni w niektórych postach polubić, skomentować, przeczytać do końca itp;
 • Instagram to widzi, mierzy i kształtuje posty w Twoim kanale z tych, które były najbardziej interesujące dla innych obserwujących konto, które obserwujesz.
 • Dlatego w statystykach można zobaczyć znacznie mniejszą liczbę osób objętych ubezpieczeniem niż liczbę obserwujących. W związku z tym, co jest potrzebne, aby posty stale pojawiały się w kanale? Zgadza się, interakcja z Twoimi treściami – polubienia, komentarze, reposty, zapisy. Wysoka aktywność i zaangażowanie odbiorców na twoim koncie jest kluczem do zwiększenia zasięgu na Instagramie.

Podsumowanie

 1. Codzienna aktywność – nie powinieneś znikać z taśmy Story, stale wykazując różne działania, więc musisz je publikować na bieżąco w ciągu dnia, a nie masowo. Oczywiste jest, że nie musisz robić ich 100 dziennie, wystarczy, na przykład, co 2-3 godziny, aby powiadomić subskrybentów, co się dzieje u Ciebie w danej chwili. Oblicz swoje okresy największej aktywności.
 2. Plan treści – oczywiście nie musisz układać wszystkiego z rzędu. W tym celu powstał plan treści, który powinien być jasno określony: co, jak i o której godzinie umieścić w kanale lub opublikować w historii. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie logicznego łańcucha kontaktu z subskrybentami, aby stworzyć z nimi zaufane i długoterminowe relacje.
 3. Oryginalne i wysokiej jakości treściblog na Instagramie jest częścią Twojego wizerunku. Jeśli wypełnisz go nieatrakcyjnymi treściami lub niedozwolonymi, algorytmy IG nie wyświetlą Twojego profilu w zaleceniach twojego CA. Jeśli chcesz publikować ciekawe i chwytliwe materiały, najpierw musisz znaleźć swoją niszę, ponieważ bycie ekspertem we wszystkich dziedzinach jest po prostu nierealne.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy Instagram stale obniża zasięgi?

Niestety obniżanie zasięgów przez Meta najpierw na Facebooku, a następnie na Instagramie to powszechne zjawisko postępujące od lat.

Czy przeciwdziałanie spadkom zasięgów ma sens?

Oczywiście, że ma! Rób swoje najlepiej jak potrafisz, a sukces przyjdzie sam!

Polecane wpisy

Instagram feed - jak zaplanować idealny feed na Instagramie?
Instagram feed – jak zaplanować idealny feed na Instagramie?

Na Instagram trafiają codziennie miliony zdjęć i filmów. Przeciętny użytkownik najpierw natrafia na...

Jak stworzyć wyróżnione relacje i okładki na Instagram Story Highlights?
Jak stworzyć wyróżnione relacje i okładki na Instagram Story Highlights?

Highlights są doskonałym sposobem na podsumowanie ważnych wydarzeń, wyeksponowanie najważniejszych informacji o marce...