Kiedy publikować posty na Instagramie

Kiedy publikować posty na Instagramie

Share:


Psychologia tłumu a Instagram

Instagram jest platformą skupiającą rożne grupy społeczne wokół fotografowania – zwykle amatorskiego. Jak każda społeczność social media, Instagram uzależniony jest od użytkowników – tłumu i jego dynamiki. Użytkownicy kształtują w 100% platformę oraz wytaczają kierunki rozwoju wraz z panującymi trendami rynkowymi, dlatego przed odpowiedzeniem na pytanie kiedy lub w jakich godzinach publikować zdjęcia na Instagramie, należy zrozumieć przeciętnego użytkownika tej platformy społecznościowe.

Płeć użytkowników Instagrama w Polsce

Wśród polskich użytkowników Instagrama prym wiodą kobiety, które stanowią blisko 65% użytkowników. Udział mężczyzn to tylko 35%… Sprowadzając to do prostego przykładu i zaokrąglając w górę – 7/10 użytkowników Instagrama to kobiety!

Wiek użytkowników Instagrama w Polsce

Największą grupę użytkowników na Instagramie stanowią osoby młode. Blisko 70% użytkowników Instagrama nie ma ukończonych 35 lat! Sprawdź poniżej procentowy rozkład wieku użytkowników Instagrama w Polsce:

– do 24 roku życia: 35%
– 25-34 lat: 34%
– 35-44 lat: 17%
– 45-54 lat: 9%
– powyżej 55 roku życia: 5%

W jakich godzinach publikować posty na Instagramie?

Wybierając godzinę publikacji postów zorientuj się jak statystycznie zachowują się Twoi odbiorcy. Przeanalizuj w jakich godzinach funkcjonuje użytkownik do którego chcesz dotrzeć ze swoim zdjęciem. Jeżeli swoje treści targetujesz np. na polskojęzycznych użytkowników zamieszkujących Wielką Brytanię, pamiętaj o różnicy czasu. Publikację postów dopasuj do odpowiedniej dla odbiorców strefy czasowej. Godzina publikacji postów jest bardzo indywidualną kwestią, jednak w 90% przypadków sprawdza się zasada – 1 post w czasie podróży do pracy (godz. 08:00 do 09:59), 2 post w trakcie powrotu z pracy (godz. 16:00 do 17:59).

W przypadku np. matek wychowujących dzieci należy zorientować się w jakich porach dnia kobiety wychowujące swoje potomstwo mają czas „dla siebie” – może to być np. czas drzemki popołudniowej malucha lub pora snu dziecka.

Osoby skupione np. w okół szeroko pojętego fitnessu zwykle rozpoczynają dzień wcześniej niż przeciętny użytkownik Instagrama, dlatego też warto w takim przypadku rozważyć publikację zdjęcia porannego w okolicach godziny 06:00 – 08:00.

Podsumowanie

Wybór godzin publikacji zdjęcia na Instagramie nie jest łatwym zadaniem. Nie ma złotego środka. Godziny publikacji zdjęć warto testować i obserwować zainteresowanie użytkowników opublikowanym contentem w zależności od pory dnia. W takich obserwacja pomocne może okazać się desktopowe narzędzie squarelovin, które na bazie statystyk konta podpowiada jakie godziny oraz dni tygodnia są najlepsze do publikacji zdjęć na Instagramie.

Polecane wpisy

Jak zapisać lub pobrać zdjęcie z Instagrama?
Jak zapisać lub pobrać zdjęcie z Instagrama?

Spodobało Ci się zdjęcie na Instagramie i zastanawiasz się jak je pobrać w...

Jak dodać link SWIPE UP do instastory?
Jak dodać link SWIPE UP do instastory?

Swipe up na Instaramowych relacjach nie jest niczym nowym i funkcjonuje już dłuższy...

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Dodaj komentarz *

Nazwa *

Email *

Strona www

Majówkowa
insta promocja
-10%

rabatu na pakiety VIP z kodem rabatowym: MAJOWKA