Ograniczenia i limity na Instagramie

Ograniczenia i limity Instagrama

Share:


Dowiedz się jakie ograniczenia występują na Instagramie. Sprawdź co znaczą poszczególne ograniczenia, które Instagram może zastosować w przypadku Twojego profilu. Bądź świadoma/y limitów funkcjonujących na Instagramie… Prowadź swoje konto Instagram z głową w oparciu o obowiązujące ograniczenia i limity aby uniknąć blokad, shadowbana lub permanentnego bana!

Kupuj tanio lajki, followersów i wyświetlenia!


Sprawdź czym możemy Cię zaskoczyć i poznaj naszą ofertę dot. followersów, polubień i wyświetleń na Instagramie!
Posiadamy bogatą ofertą usług wspierających Twojego Instagrama, którą możesz dopasować do swoich oczekiwań.
Ceny , 👁️‍🗨️ 🙋‍♂ rozpoczynają się od 0,36 PLN (uwzględnia podatek VAT)! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Kupuj najtaniej na instamarketing.pl

Zapoznaj się z obowiązującymi ograniczeniami funkcjonującymi na Instagramie. Zyskaj świadomość czego robić Ci nie wolno! Dowiedz się co robić w przypadku nałożenia blokady. Prowadź konto bezpiecznie dzięki naszym radom i wskazówkom.

Jak ustrzec się nałożenia blokady na konto Instagram?

Instagram, jak każda platforma społecznościowa posiada filtry antyspamowe, które pomagają chronić platformę przed niepożądanymi działaniami użytkowników. Przekroczenie zdefiniowanych limitów może wiązać się z czasową blokada konta. W notorycznych przypadkach łamania zasad, Instagram może zablokować permanentnie konto – usuwając je bezpowrotnie wraz z całą zawartością. Co zrobić aby się ustrzec przed nałożeniem kar lub różnego rodzaju blokad ze strony Instagrama? Przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź jakie są limity na Instagramie i poszczególnych elementach wchodzących w skład ekosystemu Meta lub powierz nam prowadzenie Instagrama – zadbamy o to, aby Twoje konto prowadzono w sposób bezpieczny!

Instagram shadowban

Ograniczenie i limity dot. wieku użytkownika

Pierwszym funkcjonującym ograniczeniem i jednocześnie limitem na Instagramie jest minimalny wiek użytkownika. Instagram nie pozwala na założenie konta, jeżeli użytkownik nie ma ukończonych 13 lat. Odstępstwem od tej reguły może być zgoda opiekuna prawnego lub założenie konta przez osobę dorosłą. Warto tu jednak podkreślić, że to ograniczenie ma charakter fikcyjny, gdyż Instagram w żaden sposób nie weryfikuje wieku użytkowników.

Mam 13 lat i czy mogę mieć Instagrama?

Limity dot. postów na Instagramie

Publikujesz złożone i długie opisy? Pamiętaj, że obowiązuje Cię ograniczona liczba znaków jakie możesz użyć w opisie postu. Jeżeli planujesz prowadzić profil Instagram w formie bloga i w treści osadzać elaboraty, to mamy dla Ciebie złą wiadomość – Twój post może zawierać maksymalnie 2200 znaków łącznie ze spacjami. Przekroczenie wartości 2200 (łącznie z hasztagami) skutkować może dodaniem zdjęcia bez opisu oraz hasztagów. Pamiętaj, żeby przed publikacją długiego opisu, policzyć ile znaków zawiera publikowany post. Zbyt częste publikowanie nowych postów również nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że Instagram monitoruje czas jaki upłynął od ostatniej publikacji postu na Twoim profilu. Nie próbuj dodawać kilku zdjęć/filmów w krótkim odstępie czasu, gdyż może okazać się że po tzw. pięciu szybko dodanym zdjęciu, szóstego zdjęcia nie dodasz przez kolejną dobę…

Ograniczania dot. postów video

Każdy materiał video, który publikujesz na swoim profilu ma ustalone limity czasowe, dlatego w przypadku video opublikowanego w formie posta Twój materiał video musi posiadać min. 3s i maximum 60s długości. W przypadku materiału video publikowanego w formie relacji (Insta Stories), możesz pozwolić sobie na video nie przekraczające 15s. Jeżeli prowadzisz transmisje na żywo, to pamiętaj, że limit takiej transmisji został ustalony na max 1 godzinę.

Limity dotyczące video

Limity dot. #hashtagów na Instagramie

Limity dotyczą również hasztagów, które używasz w swoich postach. W każdym poście, który publikujesz możesz użyć maksymalnie 30 hasztagów. Przekroczenie wartości 30 hasztagów skutkuje w każdym przypadku publikacją Twojego contentu bez opisu oraz bez hasztagów. Instagram usuwa cały opis oraz hasztagi w przypadku przekroczenia limitu 30 hasztagów, dlatego ważne jest liczenie używanych w opisie hasztagów podczas przygotowywania postu oraz jego treści. Miej na uwadze również, że nie wszystkie hasztagi są mile widziane przez Instagrama – unikaj tych nawiązujących do rasizmu, przemocy, mowy nienawiści oraz pornografii. Unikniesz tym sposobem ograniczeń zasięgów swoich postów.

Limity i ograniczenie dotyczące hashtagów

Limity dot. polubień / lajków

Polubienia są najczęściej używanym elementem za pomocą, którego na Instagramie wyrażane są emocje dlatego słynne serduszka również obłożone są limitami jakie dotyczą każdego użytkownika. Jeżeli zależy Ci na nieprzerwanym korzystaniu z funkcji polubień na Instagramie, to pamiętaj o tym aby dozować swoje emocje… Instagram pozwala na podarowanie maksymalnie 60 serduszek w przeciągu godziny, przekroczenie tego limitu skutkuje blokadą czasową tej funkcji, ustalaną indywidualnie w zależności od tego jak często limit jest przekraczany. Dodatkowo, ważnym odnotowania jest fakt, że w ustawieniach istnieje możliwość podglądu 300 ostatnio polubionych przez Twój profil zdjęć i/lub filmów.

Limity dotyczące polubień

Ograniczenia dot. komentarzy i komentowania

Każdy użytkownik Instagrama, bez względu na to czy posiada profil firmowy czy też prywatny może opublikować maksymalnie 60 komentarzy w przeciągu 1 godziny. Notoryczne przekraczanie tej wartości skutkować może zaostrzeniem limitu nawet do 20 komentarzy na godzinę. Zbyt częste przekraczanie dozwolonej wartości komentarzy na godzinę może ponadto skutkować blokadą funkcji komentowania na okres od kliku godzin do kilku dni. Istotnym elementem na który system antyspamowy Instagrama zwraca uwagę to jakość i powtarzalność komentarzy. Jeżeli często używasz krótkich form wyrażania swoich emocji np. za pomocą emoji oraz powtarzalnych komentarzy, pamiętaj o tym, że każdy Twój komentarz jest porównywany z innymi jakie publikowałeś/aś. W praktyce oznacza to, że publikując kilka razy z rzędu taki sam komentarz Instagram zablokuje Ci na stałe nadużywaną formę. Warto pamiętać również, że w komentarzu możecie podlinkować za pomocą znacznika „@” (@prostymarketing) maksymalnie 5 użytkowników Instagrama. Próba oznaczenia większej liczby użytkowników w komentarzu skutkować będzie brakiem aktywnego linka w przypadku 6 i kolejnego użytkownika o którym chcemy wspomnieć w komentarzu.

Limity dot. komentarzy na Instagramie

Limity dot. obserwujących i obserwacji

Każdy użytkownik Instagrama może obserwować maksymalnie 7500 profili, przekroczenie tej wartości skutkuje pojawieniem się komunikatu „Błąd: Nie możesz obserwować większej liczby osób„. Istnieją jednak profile, które obserwują więcej niż 7500 użytkowników, dzieje się tak dlatego, że konta te rozpoczęły obserwowanie przed wprowadzeniem ograniczenia liczby obserwujących. Ograniczenia w zakresie obserwacji dotyczą również interwałów czasowych. Do grona obserwowanych użytkowników możesz dodać maksymalnie 40 profili na godzinę, rekomendujemy jednak nie przekraczanie wartości 20-30 obserwacji na godzinę. Przekroczenie wartości 60 obserwowań na godzinę może skutkować nałożeniem blokady czasowej uniemożliwiającej obserwowanie, trwającej od kliku godzin do kilku dni. Notoryczne przekraczanie wartości 60 obserwujących na godzinę, skutkować może obniżeniem limitu obserwacji na godzinę nawet do 20. Ograniczenia nie obowiązują w przypadku liczby osób, które obserwują Twoje konto. Oznacza to, że w przeciągu godziny Twoje konto może zacząć obserwować dowolna liczba użytkowników Instagrama.

Obserwujący na Instagramie

Zasady dot. prowadzenia transmisji na żywo

Transmisje na żywo są coraz bardziej popularną formą komunikacji z odbiorcami. Prowadząc transmisję na żywo pamiętać jednak należy o limicie dot. długości transmisji. Instagram bowiem pozwala na prowadzenie transmisji przez maksymalnie 4 godziny. Każdy użytkownik natomiast może odtworzyć nagraną transmisję przez 24 godziny po jej zakończeniu o ile na to zezwolimy…

Ograniczenia dotyczące relacji na żywo (live)

Ograniczenia dot. Instagramowych aktualności

Instagram umożliwia podgląd 200 ostatnich aktualności na głównej tablicy. Problem z tym limitem pojawia się w sytuacji w której obserwowanych jest np. 600 profili i każdy profil regularnie publikuje nowe posty – niestety nie będziesz miał/a okazji zobaczyć każdego, a jedynie 200 ostatnio opublikowanych.

Limit kont i ograniczenia dot. kont na Instagramie

Od niedawna istnieje możliwość zalogowania się do Instagramowej aplikacji za pośrednictwem kilku kont – bez konieczności wylogowania się. Funkcja przełączania się pomiędzy kontami dostępna jest dla maksymalnie 5 kont podłączonych do aplikacji.

Limity dot. filmików na Instagramie

Limity i ograniczenie rzecz jasna dotyczą również filmów na Instagramie. Aby film ostał opublikowany na IG jego długość musi wynosić co najmniej 3 sekundy! Instagram dopuszcza publikację postu w formie video o maksymalnej długości 60 sekund. Jeżeli tę wartość przekroczysz Twój post przekształci się w materiał IG TV i oprócz tego, że będzie dostępny na Twoim profilu, to również będzie dostępny na platformie IG TV. Filmy na platformie IG TV mogą mieć maksymalnie 60 minut długości.

Limit wiadomości prywatnych (Direct Message)

Maksymalny dzienny limit konwersacji jakie możesz rozpocząć został ustalony przez Instagrama na poziomie 60 widomości. Limit ten jednak może być mniejszy dla osób nadużywających tę funkcjonalność lub większy dla popularnych profili Instagram.

Pojedyncza wiadomość na Instagramie nie powinna być dłuższa niż 500 znaków ze spacjami. Jeżeli chcesz wysłać dłuższy tekst, podziel go na części.

W przypadku tworzenia grup odbiorców na Instagramie obowiązuje limit 32 osób, które możesz dodać do grupy!

Zasady dotyczące umieszczania linków w relacji

Do swojej relacji możesz dodać tzw. linka swipe up, jak dodać takiego linka opisywaliśmy na naszym blogu.

Do każdej relacji możesz dodać 1 linka, aby odblokować możliwość dodawania linków do relacji (insta stories) musisz posiadać co najmniej 10 000 (dziesięć tysięcy) obserwujących na swoim Instagramie!

Ograniczenia dotyczące linków w relacji

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy limity na Instagramie są takie same dla wszystkich?

Z założenia tak, aczkolwiek niektóre funkcje mogą być ograniczane użytkownikom indywidualnie.

Czy jak Instagram nałoży indywidualne ograniczenia na konto, to można je zdjąć?

Indywidualne ograniczenia/limity lub blokady ustępują po czasie. Bądź cierpliwa/y i prowadź swoje konto oczekując na wygaszenie obostrzeń.

Jaki jest minimalny wiek aby mieć Instagrama?

Aby korzystać z aplikacji Instagram legalnie powinnaś/eś mieć ukończone 13 lat lub zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Nie działa mi lajkowanie, co robić?

Prawdopodobnie przekroczyłaś/eś limit dotyczący polubień na Instagramie. Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż limit minie.

Nie widzę po zalogowana swojego konta Instagram, co robić?

Spokojnie, to prawdopodobnie błąd aplikacji. Sprawdź czy Twoje konto działa w przeglądarce www np. Chrome. Jeżeli konto działa i jest dostępne, to wyczyść pamięć cache aplikacji Instagram w telefonie.

Wyskoczył komunikat "Działanie zablokowane" co robić?

Musisz czekać, aż Instagram zdejmie blokadę. Prawdopodobnie nadużywałaś jakiejś funkcjonalności, następnym razem rób to rozważniej.

Polecane wpisy

Weryfikacja konta Instagram
Weryfikacja na Instagramie – jak zdobyć?

Z pewnością korzystając z Instagrama napotkałaś/eś profil oznaczony niebieskim "ptaszkiem" tzw. blue badgem...

Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories
Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories

Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories w 2022 roku to wciąż lista tych...