Jak wybrać nazwę profilu na Instagramie?

Nazwa na Instagramie – jak ją wybrać?

Share:


Planujesz założenie konta na Instagramie? Chcesz rozpocząć swoją przygodę z Instagramem, ale nie masz na siebie pomysłu? Być może zakładanie konta masz już za sobą, ale zaczełaś/eś zdawać sobie sprawę, że wybrana insta nazwa jest słaba i szukasz pomysłu lub kierunku w jakim warto ją zmienić?

Nazwę użytkownika na Instagramie możesz zmieniać do woli, nie zalecamy jednak tego robić… Pamiętaj, że w raz ze zmianą nazwy utracisz wypracowaną już rozpoznawalność! Zmieniając nazwę dajesz też szansę komuś na przejęcie Twojej starej nazwy użytkownika, bowiem zmieniając nazwę ktoś inny może założyć konto używając Twojej starej nazwy. Jeżeli dokonujesz zmiany nazwy, utwórz szybko nowe konto pod starą nazwą aby poinformować na nim użytkowników, że zmieniłaś/eś nazwę na Instagramie.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Przejdźmy jednak do meritum! W tym artykule dowiesz się jak wybrać sensowną nazwę na Instagramie.

Zdefiniuj swój cel!

Zanim zaczniesz myśleć o nazwie swojego przyszłego insta profilu, zastanów się przez chwilę jaki cel chcesz osiągnąć prezentując siebie samą/samego lub swoje produkty/usługi na Instagramie. Cel jest istotny!

Cal jaki obierzesz może rzutować na nazwę profilu. Inną nazwę na IG wybierzesz zakładając profil dla sklepu internetowego z ubrankami dla niemowląt w ramach którego będziesz prowadził/a sklep na Instagramie, a inną nazwę dla profilu na którym prezentować będziesz swoje prywatne życie.

Zastanów się czy twój profil będzie stricte zawodowy czy osobisty. To ma kluczowe znaczenie!

Nazwa na IG

Profil osobisty - jaką nazwę wybrać?

Stawiasz na profil osobisty? Powiąż nazwę ze swoją osobą, pseudonimem, imieniem, nazwiskiem oraz pasją jaką będziesz prezentował/a na swoim Instagramowym profilu. Przygotowując swoją nazwę na Instagramie pamiętaj o kilku prostych zasadach.

  1. Unikaj używania znaku „_” – tzw. podłoga jest trudna do wybierania na klawiaturze telefonu. Prostszym znakiem dla Twoich odbiorców będzie „.” kropka.
  2. Jeżeli możesz unikaj cyfr, chyba, że są niezbędne. Cyfry w wielu przypadkach nie wnoszą nic do Twojej nazwy, chyba, że chcesz zaakcentować, że masz 18 lat 😉
  3. Jeżeli posiadasz domenę .pl określającą Twoją pasję (bo np. prowadzisz bloga), to możesz założyć konto na Instagramie z wykorzystaniem polskiej domeny. Dla przykładu @zosiasamosia.pl. Założenie nazwy z domeną nie będzie możliwe z tzw. domenami 1 rzędu (.com, .biz, .info, .net, itd.).
Instagram profil osobisty - nazwa na ig

Profil firmowy - jaką nazwę wybrać?

Nazwa profilu firmowego powinna być tożsama z nazwą firmy, platformy czy też usługi, którą chcesz promować. Dobrze również aby nazwa konta Instagram była analogiczna z nazwami profilu w innych platformach społecznościowych aby nie wprowadzać zamętu użytkownikom.

Budując nazwę profilu firmowego na Instagramie uwzględnij powyżej opisywane 3 zasady, o których wspominaliśmy w module dot. nazwy profilu osobistego.

Generatory nazw na Instagrama

Nie masz pomysły na swoją nazwę? Skorzystaj z jednego z wielu dostępnych generatorów nazw. Zainspiruj się i wybierz nazwę za pomocą generatora nazw. Poniżej prezentujemy kilka generatorów godnych uwagi, sprawdź je i wybierz swoją nazwę z drobną pomocą 🙂

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Biogram na Instagramie - jak przygotować idealny opis konta?
Biogram na Instagramie – jak przygotować idealny opis konta?

Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, z którego korzysta niemal każdy. Jak wiadomo,...

Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie?
Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie?

Wraz z rosnącą popularnością platformy Instagram, coraz więcej osób stara się zwiększyć swoją...