Instagram Emoji - jako korzystać z emotikon na Instagramie?

Instagram Emoji – jak korzystać z emotikon na Instagramie?

Share:


Emotikony (emoji) to niewielkie piktogramy, logogramy lub smiley (uśmiechnięte buźki) używane w przede wszystkim w komunikacji elektronicznej. Pozwalają na stosunkowo łatwe wyrażenie emocji, których zazwyczaj brakuje w tekście pisanym. Ich historia sięga lat 90., kiedy to wyewoluowały z używanych wcześniej emotek. W dobie ogromnej popularności komunikatorów internetowych, trudno wyobrazić sobie, jak mogłaby wyglądać komunikacja bez możliwości posługiwania się emotikonami. Instagram, jako jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych, nie pozostaje w tyle i również umożliwia używanie emoji w różnych miejscach na swojej platformie.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Gdzie można stosować emoji na Instagramie?

Emotikony odzwierciedlają nie tylko emocje. To również symbole miejsc, budynków, zwierząt, pogody, profesji, flag, przedmiotów codziennego użytku, warzyw, owoców, symboli religijnych oraz wielu innych. Za ich pomocą można łatwo i szybko przedstawić ulubione aktywności lub zainteresowania. W związku z tym świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie ilość możliwych do wykorzystania znaków jest ograniczona.

Nazwa profilu

Reguły tworzenia nazwy użytkownika na Instagramie są jasne. Może składać się wyłącznie z liter bez znaków diakrytycznych, liczb, kropek i podkreślników oraz ograniczać się do 30 znaków. Takie same limity dotyczące długości obowiązują w wypadku nazwy profilu, jednak reguły dotyczące stosowanych w nim znaków są zdecydowanie bardziej liberalne. Nazwa profilu może zawierać dowolne znaki specjalne oraz emoji. Dzięki zastosowaniu kolorowych, oryginalnych piktogramów będzie przyciągać wzrok odwiedzających.

Bio na Instagramie

Każdy profil na Instagramie powinien zawierać krótki opis, kilka słów na temat użytkownika. Służy do tego pole o nazwie Bio, które wyświetlanie jest tuż pod zdjęciem profilowym. Ilość znaków w bio ograniczona jest do zaledwie 150, w związku z czym trzeba być niezwykle zwięzłym i konkretnym. Jako że każdy nowy odwiedzający zwraca uwagę na opis profilu, warto poświęcić chwilę na odpowiednie jego przygotowanie. Emotikony pozwalają na przedstawienie krótkiej charakterystyki w formie kilku piktogramów. Za ich pomocą można przekazać podstawowe informacje dotyczące profilu.

Podpisy zdjęć

W przypadku opisów zdjęć Instagram nie ogranicza autorów w znaczący sposób, daje bowiem do wykorzystania aż 2200 znaków. Limit ten dotyczy zarówno samej treści posta, jak i używanych w podpisie hasztagów. Mimo tego, że w tym wypadku można się swobodnie rozpisać, warto czasem użyć emoji jako urozmaicenia. Podobnie jak w przypadku treści na stronach internetowych, planując dłuższy podpis warto pomyśleć nad zastosowaniem akapitów, czy też ozdobników w postaci emotikon, aby odwiedzający nie natrafił na ścianę tekstu, która zniechęca do czytania.

Komentarze

Komentarze to miejsce, które w zdecydowanie najlepszy sposób wykorzystuje potencjał emotikon. Emoji umożliwiają szybką reakcję na post. Użycie dowolnego piktogramu zastępuje niejednokrotnie długie, rozbudowane zdania. Nie pozostawia też wątpliwości, jakie emocje wzbudził dany post. Warto zauważyć, że należący do grupy Meta Facebook już jakiś czas temu wprowadził możliwość reagowania na publikacje nie tylko za pomocą kciuka w górę, ale właśnie z użyciem kilka podstawowych emoji. Takie rozwiązanie pozwala szybko zorientować się, jak post został przyjęty przez odbiorców. Na ten moment Instagram nadal opiera się tylko na symbolu serca, który równoznaczny jest z polubieniem zdjęcia, ale być może za jakiś czas zostanie to rozbudowane.

Jak korzystać z emoji na Instagramie?

Administratorzy i właściciele mogą zarządzać swoim profilem oraz dodawać treści zarówno przy użyciu smartfona jak i przez przeglądarkę. Każdy z tych sposobów umożliwia również używanie emotikon.

Aplikacja Instagram

Aplikacja Instagram, dostępna na systemy Android oraz iOS oferuje najwięcej możliwości związanych z korzystaniem z emoji. W przypadku obu systemów operacyjnych dodawanie emotikon do treści odbywa się za pomocą wbudowanej, domyślnej klawiatury ekranowej. Zarówno iPhone’y jak i telefony z Androidem mają dedykowany przycisk na klawiaturze, który po kliknięciu rozwija całą listę emoji podzielonych na kilka kategorii. Niektóre klawiatury umożliwiają wyszukiwanie emotikon po słowie kluczowym lub wręcz same podpowiadają jakiej emotikony użyć, bazując na analizie wprowadzanego tekstu. Wstawianie emoji z poziomu klawiatury możliwe jest podczas tworzenia nazw profilu, bio, opisu zdjęcia, komentarzy, a także wiadomości prywatnych.

Aplikacja Instagram oferuje jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie dotyczące wykorzystania emoji w komentarzach. Jest to pasek, na którym podczas pisania komentarza pojawiają się najczęściej używane emotikony. Pojawia się on tuż nad klawiaturą oraz polem podglądu wpisywanej treści. Dzięki temu dostęp do najczęściej używanych emotikon jest możliwy w mgnieniu oka. Rozwiązanie to działa jednak jedynie w wypadku komentarzy. Chcąc użyć emoji w każdym innym miejscu należy wyszukać ją w tradycyjny sposób na klawiaturze.

Przeglądarka desktopowa

Instagram posiada w pełni funkcjonalną wersję desktopową, do której można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki na komputerze lub laptopie. Umożliwia ona dodawanie postów, opisów, komentarzy, edycję profilu oraz wymianę wiadomości. Dostęp do emoji w każdym z tych miejsc możliwy jest poprzez dedykowany przycisk znajdujący się obok pola do wprowadzenia tekstu. Jedno kliknięcie rozwija pełną listę dostępnym piktogramów.

Najlepsze klawiatury do korzystania z emoji

Użytkownicy, którzy korzystają z Instagrama przez aplikację mobilną, mają możliwość zainstalowania klawiatury ekranowej w pełni spełniającej ich oczekiwania pod kątem emoji. Jakie aplikacje warto sprawdzić? Oto kilka z nich:

  • Facemoji – jest to aplikacja, która daje dostęp do ponad 2000 emoji, gifów oraz naklejek. Ponadto umożliwia dostosowanie wyglądu klawiatury poprzez zmianę czcionek, motywu kolorystycznego, dźwięków klawiszy oraz daje dostęp do opcji autokorekty tekstu. Dodatkowo posiada funkcję wprowadzania tekstu za pomocą przesuwania palcem po klawiaturze. Dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS;
  • Emoji> – ta popularna aplikacja na system iOS oferuje ponad 200 emotikon oraz 20 zróżnicowanych motywów kolorystycznych. Lista emotikon jest na bieżąco aktualizowana;
  • Emoji Keyboard – dostępna wyłącznie na urządzeniach z Androidem aplikacja posiada ogromną bazę, która zawiera nawet 3000 emoji, naklejek oraz gifów. Daje dostęp do ponad 1000 czcionek umożliwiających dostosowanie wyglądu aplikacji do własnych preferencji. Wspiera również około 150 języków.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik
Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Znajdziemy tam setki milionów...

Aplikacje do hasztagów na Instagramie
Aplikacje do hasztagów na Instagramie

Istnieje kilka aplikacji, które mogą znacząco uprościć proces dobierania odpowiednich i skutecznych hashtagów....