Instagram LIVE - opis funkcjonalności

Instagram LIVE – opis funkcjonalności

Share:


Chociaż serwis społecznościowy jakim jest Instagram, był zakładany z założeniem, że jego główną funkcjonalnością będzie możliwość publikacji fotografii, z czasem rozwinął swoje skrzydła i dzięki zmianom w silniku aplikacji, zostały dodane inne rozwiązanie takie jak udostępnianie materiałów video czy stories, a ostatnio szybki wzrost popularności osiąga opcja transmisji na żywo. LIVE lub jak to określają polscy instagramerzy lajf, to kolejna ciekawa propozycja na rozwój własnego kanału i zdobycie rzesz nowych obserwujących, jaką zaproponowali nam właściciele Instagrama, czyli koncern Facebook.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Lajf w czasach pandemii

To co wyróżniało Instagrama na tle innych serwisów społecznościowych w ostatnich latach, to mądrze przemyślane i mające dużo ciekawych opcji, Instagram Stories. Jest to jeden z formatów prezentowania treści na Instagramie, która umożliwia dodanie zdjęcia, filmiku, animacji oraz planszy z napisem, który podbił serca użytkowników Insta na całym świecie. W czasie pandemii koronawirusa Covid-19, gdy spotkania między ludźmi było mocno ograniczone, media społecznościowe stały się często jedynym miejscem, gdzie mogłeś porozmawiać ze znajomymi lub zaprezentować pewne prywatne osiągnięcia, zareklamować swoją działalność gospodarczą, czy też przedstawić własne sukcesy sportowe. Ograniczenia i rządowe restrykcje na całym świecie spowodowały, że funkcja relacji LIVE na Instagramie szybko zyskała na popularności.

Dlaczego transmisje na żywo są tak istotne?

Problemem wielu firm i instagramerów jest to, że po pozyskaniu już sporej liczby widzów, nie są w stanie zmotywować własnej widowni do większej interakcji. Dzieje się tak dlatego, że wyświetlane materiały są najczęściej zwykłymi zdjęciami, ewentualnie krótkimi filmikami, a to dla użytkowników Insta już za mało. Jeżeli chcesz zaaktywizować własnych followersów musisz być aktywny, wrzucać opisane powyżej stories w ciekawej formie, albo właśnie nagrywać lajfy. Uczestniczenie w transmisjach mobilizuje użytkowników, którzt zalajkowali Twój profil, a co za tym idzie wpłynie pozytywnie na algorytmy Instagrama, co wydatnie przekłada się na Twoją popularność w sieci.

Jak działa relacja na żywo w aplikacji Instagram?

Gdy zaczniesz transmisję LIVE, będziesz prowadzić interakcje z użytkownikami, którzy Cię obserwują na Instagramie, w czasie rzeczywistym, a gdy zakończysz relację na żywo będziesz mógł udostępnić jej powtórkę oraz znaleźć ją w Archiwum transmisji na żywo. Aby Rozpocząć transmisję na żywo musisz przesunąć palcem w prawo w obszarze aktualności, a w dalszym etapie przewinąć na dół do pola  o nazwie na żywo. Możesz dodać tytuł swojej relacji. W tym celu, wystarczy, że dotkniesz pola Tytuł po lewej stronie i wprowadzisz odpowiedni tytuł, a następnie naciśnij pozycję dodaj tytułPoczątek transmisji nastąpi po dotknięciu kółka na dole ekranu, wtedy na jego górnej części pojawi się liczba osób oglądających transmisję, a u dołu będą wyświetlane komentarze. Ty też masz możliwość dodawania komentarzy, wystarczy żebyś dotknął pola komentarz u dołu ekranu. Po dodaniu komentarza, możesz go przypiąć, aby Ci co obserwują relację live mogli go łatwiej zobaczyć. W tym celu wystarczy, że klikniesz w komentarz, a następnie dotkniesz pola przypnij komentarz. Aby zakończyć relację na żywo wystarczy, że dotkniesz pozycji koniec z prawej strony na górze, a w dalszej kolejności potwierdzisz swoją wolę.

Inne przydatne ustawienia przy prowadzeniu relacji LIVE

Jeżeli chcesz udostępnić transmisję po jej zakończeniu na swoim profilu Insta lub zapamiętać ją w rolce z aparatu, kliknij w lewym górnym rogu w strzałkę skierowaną do dołu. Twój zapisany lajf w profilu lub w archiwum transmisji, jest pozbawiony komentarzy, lajków oraz obecności widzów, którzy obserwowali Twoją transmisję. W sytuacji, gdy Twoja relacja LIVE trwała przez dłuższy czas, relatywnie dłużej potrwa jej pobieranie.

Przydatną opcją może być wyłączanie komentarzy podczas prowadzonego lajfa. Wystarczy, że klikniesz w trzy kropki oznaczające ustawienia, a następnie wybierzesz wyłącz komentowanie. Warto także wiedzieć, że wszystkie aktywne filtry słów kluczowych działają w komentarzach pod relacjami LIVE. Możesz także wyłączyć opcję próśb o współprowadzenie transmisji. Opcja znajduje się również w menu ustawień ukrytym pod trzema kropkami, jest tam pole wyłącz prośby o dołączenie do transmisji na żywo.

Jak oglądać czyjeś relacje na żywo?

Jeżeli osoba, którą lajkujesz, będzie prowadziła lajfa, to zobaczysz  jej zdjęcie profilowe na górze w obszarze aktualności z podpisem na żywo, podkreślone kolorową okręgiem. Wystarczy, że dotkniesz tego zdjęcia profilowego i zostaniesz przeniesiony do trwającej transmisji na żywo. Relacje LIVE można zobaczyć zarówno w aplikacjach jak i na stronie internetowej Instagram.com. Gdy już rozpoczniesz oglądanie transmisji na żywo, to zarówno prowadzący, jak i pozostali użytkownicy obecni na kanale lajf,będą mogli zobaczyć Twój profil na liście widzów.

Oczywiście w trakcie trwania transmisji możesz napisać komentarz wystarczy, że dotkniesz komentarz w aplikacji lub dodaj komentarz , jeżeli używasz witryny Instagram.com. Pole znajduje się w prawym dolnym rogu. Możesz także polubić komentarz klikając w serduszko, odpowiedzieć na czyjś wpis dotykając strzałkę skierowaną w lewo pod komentarzem, a także udostępnić transmisję wideo innym osobom. Warto pamiętać, że polubienia i komentarze, które wpisałeś podczas dane transmisji będą widoczne dla wszystkich tych użytkowników, którzy oglądali lajfa.

Podsumowanie

Ten krótki przegląd możliwości najlepszych aplikacji do IG Stories pokazuje jedynie kierunki. W praktyce każdy musi sprawdzić samodzielnie możliwości poszczególnych aplikacji i zdecydować, co będzie najlepsze dla tworzonego przez siebie contentu na Instagramie. O wynikach swoich poszukiwań napisz w komentarzu.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak założyć konto na Instagramie - poradnik
Jak założyć konto na Instagramie – poradnik

Z Instagrama korzystają przede wszystkim osoby, które pragną podzielić się z innymi użytkownikami...

Instagram vs TikTok: Która platforma jest lepsza dla Twojego biznesu?
Instagram vs TikTok: Która platforma jest lepsza dla Twojego biznesu?

Instagram i TikTok to dwie najpopularniejsze platformy społecznościowe, które oferują wiele możliwości dla...