Jak założyć konto na Instagramie - poradnik

Jak założyć konto na Instagramie – poradnik

Share:


Z Instagrama korzystają przede wszystkim osoby, które pragną podzielić się z innymi użytkownikami ciekawymi zdjęciami, filmami czy wartościowymi opisami. Jest to także serwis społecznościowy, który stanowi doskonałe źródło inspiracji – wszystko dzięki dostępowi do ogromnej ilości profili na niemalże każdy temat. To jednak nie wszystko – Instagram pozwala także na założenie profilu firmowego, który pozwoli znacznie rozwinąć swój biznes oraz pozyskać cenne informacje na temat działalności firmy. Jak założyć konto na Instagramie? Jakie warunki trzeba spełnić i w jaki sposób przejść przez proces rejestracji?

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Dlaczego warto posiadać konto na Instagramie?

Posiadanie konta na Instagramie pozwala na obserwowanie innych użytkowników, a także komentowanie ich postów oraz reagowanie na zamieszczane treści. Osoby posiadające profil mają także możliwość dodawania własnych postów i relacji oraz promowania swojego wizerunku w Internecie. Instagram umożliwia także kontaktowanie się z innymi użytkownikami poprzez prywatne wiadomości.

Serwis ten stanowi nie tylko doskonałe miejsce do dzielenia się ciekawymi zdjęciami oraz wartościowymi treściami, ale również pozwala na zdobywanie popularności oraz zarabianie pieniędzy. Instagrama używają więc nie tylko zwykli użytkownicy, ale również firmy, influencerzy czy celebryci – warto w takim razie wiedzieć, jak założyć Instagram, aby dołączyć do jego społeczności.

Instagram - jak przejść przez proces rejestracji?

Chcąc założyć konto w serwisie Instagram, należy zacząć od zainstalowania aplikacji na swoim telefonie. Dostępna jest ona zarówno dla osób posiadających telefon z systemem Android, jak i tych, którzy na co dzień posługują się sprzętem firmy Apple. W przypadku systemu operacyjnego Android, aplikacja dostępna jest do pobrania w Google Play, natomiast użytkownicy iPhone’a znajdą Instagram w Apple Store.

Po pobraniu aplikacji można rozpocząć proces rejestracji. Aby to zrobić, należy uruchomić program, który wyświetli możliwość logowania poprzez konto na Facebooku lub wykorzystując dostępny formularz rejestracyjny. Wybierając logowanie przez Facebooka, aplikacja przekieruje użytkownika do tego właśnie serwisu, aby dokończyć proces, natomiast ci, którzy zdecydowali się zarejestrować swoje konto za pomocą formularza, muszą uzupełnić w nim niezbędne dane. Wpisać należy bowiem adres mailowy, imię, nazwisko, nazwę, jaka będzie się wyświetlać, a także bezpieczne hasło. Następnie można przejść do dalszych kroków tworzenia profilu w serwisie społecznościowym Instagram. Rejestrowanie, jak więc się okazuje, jest bardzo proste, wobec czego każdy powinien sobie z nim poradzić.

Warto jednak wspomnieć, że zgodnie z zasadami portalu, konto może założyć osoba, która ukończyła 13 lat. Spowodowane jest to podatnością osób w wieku nastoletnim na wpływy środowiska. Instagram może promować wyidealizowany obraz rzeczywistości, który z kolei niekiedy zaburza procesy postrzegania świata przez dzieci.

Konto publiczne czy prywatne? Co wybrać?

Konto publiczne na Instagramie umożliwia innym użytkownikom oglądanie opublikowanych postów, a także dodawanie pod nimi komentarzy oraz obserwowanie profilu. Z kolei konto prywatne daje dostęp do zamieszczonych treści jedynie osobom, które wcześniej wysłały prośbę o możliwość obserwowania konta. Taka prośba musi zostać oczywiście zaakceptowana przez właściciela profilu. Ten typ konta jest rozwiązaniem, które gwarantuje maksymalną prywatność, gdyż nieznane osoby nie będą w stanie wyświetlić zamieszczonych wpisów i zdjęć. Co musisz zrobić, aby przejść na prywatny Instagram? Załóż konto, a następnie zaloguj się i wejdź na stronę użytkownika. Stamtąd łatwo przedostaniesz się do ustawień konta – aby to zrobić, kliknij ikonkę w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”. Następnie z listy wybierz „Prywatność” i zaznacz opcję „konto prywatne”. Od tego czasu nie musisz już martwić się nieproszonymi gośćmi na swoim profilu, gdyż nie będą oni mogli wejść na Twój prywatny Instagram.

Co ciekawe, serwis niekiedy umieszcza mały niebieski znaczek, który znajduje się obok nazwy konta. Symbol ten oznacza weryfikację – konto, które posiada taką plakietkę, zostało oficjalnie zweryfikowane przez Instagram. Jest to więc dowód na prawdziwość i autentyczność ludzi, marek czy firm, które prowadzą swój profil. Aby uzyskać weryfikację, należy przejść do ustawień, kliknąć ikonę „Konto”, a następnie „Poproś o weryfikację”. Konieczne będzie wpisanie swojego imienia, nazwiska oraz zaznaczenie kategorii konta, a także przesłanie zdjęcia swojego dokumentu tożsamości lub innych dokumentów, jakie związane są z prowadzonym biznesem. Po wysłaniu takiej prośby Instagram zapozna się ze zgłoszeniem i powiadomi użytkownika o wyniku weryfikacji.

Konto firmowe na Instagramie - co warto wiedzieć?

Wiedząc, już jak przejść przez proces rejestracji, warto teraz zasięgnąć wiedzy na temat tego, jak założyć konto firmowe na Instagramie. Posiadanie takiego konta niesie za sobą wiele zalet – między innymi pozwala zwiększyć rozpoznawalność marki, a także zbudować zaufanie klientów. Co więcej, używając swojego konta firmowego, można także odpłatnie promować posty oraz tworzyć reklamy. Dodatkowo dostaje się możliwość śledzenia statystyk dotyczących profilu zarejestrowanego na portalu Instagram. Zarejestruj się, zakładając zwykłe, prywatne konto, a następnie przejdź do ustawień, znajdź „Konto” i wybierz opcję „Przełącz na konto profesjonalne”. Po wykonaniu tych kroków wyświetli Ci się możliwość wybrania kategorii dla swojej firmy. Zaznacz więc stosowną opcję, a następnie zajmij się uzupełnianiem swojego profilu.

Jeśli jednak chcesz założyć konto twórcy, które oferuje nieco inne możliwości, musisz zaznaczyć to podczas przełączania swojego konta na typ profesjonalny. Takie konto pozwoli Ci uzyskać dostęp do dokładnych statystyk Twojego profilu.

Drugie konto na Instagramie - czy to możliwe?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Instagram umożliwia posiadanie więcej niż jednego konta. Takie rozwiązanie jest doskonałą opcją dla osób publicznych, którym zależy na tym, aby posiadać dodatkowy, prywatny profil dla najbliższych osób. Skorzystają na tym także wszyscy ci, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem kont różnych firm.

Instagram pozwala więc na założenie nie jednego, nie dwóch, ale dowolnej ilości kont. Co więcej, wszystkie konta mogą być zalogowane na aplikacji mobilnej jednocześnie – dzięki temu można korzystać z nich bez ciągłego, żmudnego przelogowywania.

Chcąc założyć drugie konto, należy na swoim telefonie otworzyć aplikację Instagram i wejść w „Ustawienia konta”, a następnie zjechać na dół paska opcji i wybrać „Dodaj konto”. Do wyboru pojawią się dwie możliwości – można zalogować się do istniejącego już konta lub też założyć nowe. Wybierając tę drugą opcję, trzeba wpisać odpowiednie dane tak jak podczas procesu rejestracji pierwszego, podstawowego konta. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji konto zostanie przypisane do aplikacji. Posiadając już wiedzę na temat tego, jak założyć drugie konto na Instagramie, można przejść do samego procesu i cieszyć się nowym profilem.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik
Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Znajdziemy tam setki milionów...

Płatny Instagram - opłaty. Czy to w ogóle możliwe, że Instagram będzie płatny?
Płatny Instagram – opłaty. Czy to w ogóle możliwe, że Instagram będzie płatny?

Przez 11 lat, czyli od momentu powstania, z aplikacji Instagram można było korzystać...