Weryfikacja konta Instagram

Weryfikacja na Instagramie – jak zdobyć?

Share:


Z pewnością korzystając z Instagrama napotkałaś/eś profil oznaczony niebieskim „ptaszkiem” tzw. blue badgem oznaczającym weryfikację konta. Zastanawiasz się z pewnością jak zdobyć takie wyróżnienie konta… Dowiedz się jakie kryteria musisz spełniać aby przejść weryfikację na Instagramie! Sprawdź jakie kroki należy wykonać aby zweryfikować konto na Instagramie!

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Czym jest oznaczenie potwierdzające weryfikację na Instagramie?

Instagram bardzo precyzyjnie wyjaśnia czym jest oznaczenie potwierdzające weryfikację w swojej pomocy dla użytkowników. Z pełnym wyjaśnieniem możesz zapoznać w Centrum pomocy Facebooka lub poniżej:

Oznaczenie potwierdzające weryfikację to symbol Weryfikacja Instagram widoczny obok nazwy konta na Instagramie w wyszukiwarce oraz w profilu. Oznaczenie stanowi potwierdzenie Instagramu, że jest to autentyczne konto osoby publicznej, gwiazdy lub marki. Oznaczenie potwierdzające weryfikację Weryfikacja Instagram nie służy do popierania ani honorowania osób publicznych i marek.

Oznaczenie potwierdzające weryfikację Weryfikacja Instagram to narzędzie, które pomaga ludziom znaleźć prawdziwe konta osób publicznych i marek. Oznacza to, że zweryfikowaliśmy to konto i potwierdzamy, że jest to wiarygodne i autentyczne konto na Instagramie. Oznaczenie potwierdzające weryfikację nie jest symbolem podkreślającym znaczenie, autorytet lub wiedzę specjalistyczną w danym obszarze.

Po weryfikacji nie możesz zmienić nazwy użytkownika na swoim koncie, a weryfikacji nie można przenieść na inne konto. Konta na Instagramie podszywające się pod osoby publiczne i inne osoby są niezgodne z Zasadami społeczności i nie są dozwolone na Instagramie.

Uwaga: Chociaż wiele osób publicznych weryfikuje swoje konto na Instagramie, nie wszystkie mają oznaczenia potwierdzające weryfikację Weryfikacja Instagram.

Proces przyznawania odznaczeń weryfikacyjnych jest wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników oceniających zasadność przyznania weryfikacji na Instagramie.

O jakich kryteriach weryfikacji mówi Instagram?

Instagram dość lakonicznie definiuje swoje kryteria, sprowadzając je do 4 elementów takich jak autentyczność, unikatowość, kompletność oraz rozpoznawalność. Sprawdź poniżej kryteria jakimi kieruje się Instagram w procesie weryfikacji konta:

Konto musi być zgodne z Regulaminem i Zasadami społeczności, jak również:

 • Autentyczne: Musi reprezentować rzeczywistą osobę albo zarejestrowaną firmę lub organizację.
 • Unikatowe: Musi być jedynym należącym do firmy lub osoby, którą reprezentuje. Można zweryfikować tylko jedno konto na osobę lub firmę, z możliwymi wyjątkami dla kont w różnych językach. Nie weryfikujemy kont reprezentujących powszechne zainteresowania (na przykład: @slodkieszczeniaczki).
 • Kompletne: Konto musi być publiczne i zawierać biogram, zdjęcie profilowe i być aktywne w czasie składania wniosku.
 • Znaczące: Konto musi reprezentować znaną, często wyszukiwaną osobę, markę lub podmiot. Sprawdzamy konta pojawiające się w różnych kanałach wiadomości. Nie bierzemy przy tym pod uwagę materiałów płatnych i sponsorowanych.

Pamiętaj, że jeśli otrzymasz odznakę, podając fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje w procesie weryfikacji, Instagram odbierze Ci oznaczenie potwierdzające weryfikację i może podjąć dalsze kroki zmierzające do permanentnego usunięcia Twojego konta.

Jak przebiega proces weryfikacji konta po stronie Instagrama?

Na rozstrzygnięcie weryfikacji Instagram przewiduje 30 dni. O wyniku weryfikacji poinformuje Cię stosownym komunikatem. W przypadku przyznania weryfikacji, otrzymasz niebieskiego badga. W przypadku nie przyznania oznaczenia możesz się ubiegać o nie ponownie. Sprawdź w dalszej części artykułu jak zwiększyć swoje szanse na pozytywną weryfikację Instagrama.

Instagram nigdy nie wymaga płatności za weryfikację ani nie wysyła wiadomości z prośbą o potwierdzenie weryfikacji.

Gdy zapoznamy się z Twoim wnioskiem, otrzymasz powiadomienie w sekcji Aktywność do 30 dni od złożenia wniosku z informacją, czy konto zostało zweryfikowane. Możesz dotknąć ❤ w prawym górnym rogu, aby zobaczyć powiadomienia w sekcji Aktywność.

Jeśli wniosek zostanie odrzucony, za 30 dni możesz przesłać kolejny. Pamiętaj, że wielokrotne ubieganie się o oznaczenie potwierdzające weryfikację przed otrzymaniem decyzji spowoduje anulowanie zgłoszenia.

Pamiętaj, że Instagram może usunąć oznaczenie potwierdzające weryfikację w dowolnej chwili. Możemy odebrać oznaczenie lub wyłączyć konto w następujących przypadkach:

 • Jeśli będziesz reklamować oznaczenie potwierdzające weryfikację lub przekażesz je albo sprzedasz.
 • Jeśli użyjesz zdjęcia profilowego albo sekcji biogramu lub nazwy do promowania innych usług lub aktywności, które naruszają nasze Zasady społeczności lub Regulamin.
 • Jeśli spróbujesz zweryfikować konto za pomocą osoby trzeciej.
 • Jeśli zbyt wiele razy przełączasz swoje konto z publicznego na prywatne.

Jeśli Twoje konto nie ma oznaczenia potwierdzającego weryfikację, istnieją inne sposoby, aby poinformować użytkowników, że Twoja tożsamość jest autentyczna. Na przykład możesz powiązać konto na Instagramie ze swoją oficjalną stroną internetową, stroną na Facebooku lub kontem w serwisie YouTube albo Twitter.

Uwaga: Jeśli podasz fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje w procesie weryfikacji, odbierzemy Ci oznaczenie potwierdzające weryfikację i możemy podjąć dalsze kroki zmierzające do wyłączenia konta.

Prawda, że cały proces jest banalny i łatwy? Otóż nie jest łatwy i warto się do niego solidnie przygotować! Sprawdź nasze porady poniżej.

Jak przygotować się do weryfikacji konta na Instagramie?

Do weryfikacji konta na Instagramie warto się solidnie przygotować. Podstawowym elementem jest dokument potwierdzający Twoją tożsamość.

Takim dokumentem może być:

 • Prawo jazdy,
 • Paszport,
 • Dowód osobisty,
 • Zeznanie podatkowe,
 • Ostatni rachunek za media (woda lub prąd, rachunek za telefon może być odrzucony),
 • Akt założycielski (w przypadku np fundacji, firmy, stowarzyszenia)

W procesie weryfikacji Instagram poprosi Cię o przesłanie zdjęć swojego dokumentu. Zdjęcia powinny być wyraźne i kompletne.

W dalszej części formularza (opcjonalnie) Instagram prosi o wskazanie linków gdzie można znaleźć aktualne informacje na Twój temat. Takie informacje to artykuły specjalistyczne, publikacje medialne, publikacje prasowe, plotki w serwisach plotkarskich, odnośniki do wpisie w Wikipedi, IMdb, FilmWebie, itp. Za pośrednictwem linków, które prześlesz w zgłoszeniu musisz udowodnić, że nie jesteś szarym Kowalskim, maliniakiem, czy też Nowakiem. Przesłanie linka do swojego Facebooka, Piteresta, czy też innego profilu społecznościowego takiego chociażby jak LinkedIn nie pomoże Ci w procesie weryfikacji konta na Instagramie!

Zbierz wszystkie istotne materiały na swój temat i starannie wypełnij formularz zgłoszeniowy. Jeżeli nie wiesz gdzie go znaleźć zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Jak zweryfikować konto na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim smartfonie.
 2. Przejdź do swojego profilu i naciśnij przycisk hamburger menu w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij w pozycję „Ustawienia”.
 4. Wybierz następnie pozycję „Konto” i przejdź do ustawień konta.
 5. Przewiń w dół i z dostępnych opcji wybierz pozycję „Poproś o weryfikację”.
 6. Wpisz swoje imię i nazwisko.
 7. Prześlij zdjęcie swojego dokumentu tożsamości lub innych dokumentów biznesowych.
 8. Potwierdź swoją rozpoznawalność załączając publikacje prasowe na temat swojej osoby.
 9. Po zakończeniu wgrywania dokumentów kliknij przycisk „Prześlij”.

Co mogę zrobić aby zwiększyć szanse na pozytywną weryfikację?

Masz sporo możliwości aby poprawić swój wizerunek. Jeżeli jesteś osobą publiczną, to spróbuj udzielać się częściej w środkach masowego przekazu – make som noise! Jeżeli jesteś specjalistą, zacznij publikować w branżowych portalach, bierz udział w konferencjach oraz eventach. Pracuj nad swoją marką osobistą oraz rozpoznawalnością!

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Instagram dla dzieci, a kontrola rodzicielska - porady
Instagram dla dzieci, a kontrola rodzicielska – porady

Instagram to popularny portal społecznościowy składający się z postów w formie obrazów oraz...

Instagram dla branży fitness - jak zacząć i czego nie robić?
Instagram dla branży fitness – jak zacząć i czego nie robić?

Wiele osób marzy o zmianie sylwetki, nawyków żywieniowych i ogólnie swojego stylu życia....