Zakazane zdjęcia - jakich zdjęć nie dodawać do Instagrama?

Zakazane zdjęcia – jakich zdjęć nie dodawać do Instagrama?

Share:


Instagram w dalszym ciągu jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Zastanawiasz się z czego to wynika? Pokochaliśmy ten serwis między innymi z uwagi na system relacji. Szczególnie wśród influencerów – możliwość dodawania krótkich filmików w czasie rzeczywistym umocniła więź ze zgromadzoną społecznością. Na bieżąco możemy dzielić się najważniejszymi zdarzeniami w ciągu dnia z naszymi followersami.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Na Instagramie niezwykle istotna jest kwestia grafik. To one grają pierwsze skrzypce i decydują o tym czy zainteresujemy odbiorce i zachęcimy go do przeczytania opisu. Specyfika serwisu różni się np. od Facebooka, w którym bardzo często stawiamy na dłuższy, mocno merytoryczny tekst.

Jak w takim razie powinniśmy podejść do kwestii graficznej, aby nasze konto na Instagramie pozyskiwało nowych obserwujących?

Po pierwsze – postaw na dobrą jakość zdjęć. Oczywiście nie oznacza to wymogu korzystania z usług profesjonalnego fotografa. Obecnie topowe modele smartfonów, chociażby od firmy Apple czy Samsung posiadają świetne aparaty, które idealnie sprawdzą się przy zdjęciach na media społecznościowe. Dobra jakość zdjęć nie zależy oczywiście tylko od samego urządzenia, ale również od ustawienia danej osoby czy oświetlenia. Warto w tym przypadku odpowiednio przygotować się do pierwszych zdjęć, na przykład poprzez weryfikacje innych kont na Instagramie. Sprawdzenie popularnych profili pozwoli nam lepiej poznać schematy, które sprawdzają się na tej platformie.

Zastanawiasz się w takim razie czego powinieneś unikać i jak nie powinny wyglądać Twoje zdjęcia na Instagramie?

 • Unikaj nagości. Oczywiście media społecznościowe są przepełnione wysportowanymi sylwetkami, jednak nie zapominaj, że regulamin serwisu zabrania publikowania nagich zdjęć.
 • Treści drastyczne. Szczególnie pod kątem nałożenia ewentualnej reklamy musisz uważać na grafiki które mogą zszokować odbiorców. Chodzi tutaj na przykład o krew, wypadki czy igły. Oczywiście sytuacja komplikuje się chociażby w przypadku gdy jesteś tatuatorem, w takiej sytuacji powinieneś skupić się na zdjęciach już skończonych realizacji, a nie zdjęciach w trakcie tworzenia tatuaży z widoczną krwią i osoczem.
 • Nie wrzucaj na Instagram swoich danych osobistych. Uważaj aby na wstawionych grafikach nie pojawił się na przykład dowód osobisty czy numer karty kredytowej z kodem CVC. Wydaje się to oczywiste, jednak niejednokrotnie na Instagramie można było ujrzeć na przykład czyjś dowód osobisty.

Wśród influencerów bardzo często dochodzi do sytuacji w której przypadkowo zostaje ujawniony numer telefonu. Niestety ale może się to zakończyć nawet potrzebą zmiany karty SIM, z uwagi na zbyt uporczywe próby kontaktu telefonicznego ze strony fanów.

 • Nie dodawaj zdjęć biletów. Wybierając się na przykład na koncert bardzo często chcemy pochwalić się tą informacją w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie związane z biletami. Uważaj aby na zdjęciu nie był widoczny kod kreskowy, ktoś mógłby w takiej sytuacji pojawić się na koncercie na Twoim miejscu.
 • Stosuj się do absolutnych podstaw związanych z fotografowaniem. Zdjęcia w brudnym lustrze lub z włączonym fleszem zdecydowanie nie wpłyną dobrze na odbiór Twojego konta
 • Nie wstawiaj zdjęć kiedy jesteś w pracy. Niestety jest to dość często spotykane zjawisko. Jeżeli nie posiadasz konta prywatnego na Instagramie to każdy może zobaczyć kiedy publikujesz wpisy, a tego typu działania w trakcie wykonywania pracy mogą być źle odebrane przez Twoich przełożonych.
 • Unikaj rozmazanych zdjęć. Nawet podstawowe aplikacje na telefonie związane z aparatem mają możliwość wyostrzenia obrazu, klikając palcem na miejsce/osobę która nie może być rozmazana.

Ewentualne rozmazywanie tła jest ciekawą opcją, bardzo często wykorzystywaną również na Instagramie, musisz jednak nabrać wprawy i weryfikować przed dodaniem zdjęcia czy na pewno efekt końcowy jest zadowalający.

 • Nie wstawiaj zdjęć po alkoholu/w trakcie imprezy. Wielu z nas albo na własnym przykładzie, albo u kogoś ze znajomych – przekonało się jakie problemy może stworzyć korzystanie z mediów społecznościowych gdy jesteśmy nietrzeźwi. Niestety gdy będziemy chcieli usunąć coś następnego dnia może być już za późno, najwięcej wyświetleń nasze posty i relacje generują do pierwszej godziny od publikacji. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że w Internecie nic nie ginie. Mimo, że usuniesz zdjęcie ono mogło być już zapisane na wielu urządzeniach.
 • Nie dodawaj miliona hashtagów. Według wielu źródeł dodanie zbyt wielu hashtagów może mieć negatywny wpływ na statystyki Twojej publikacji, a tekst złożony w większości z hashtagów może być odbierany jako SPAM. W zupełności wystarczy kilka – maksymalnie kilkanaście. Unikaj w tym przypadków hashtagów typu '#l4l, #f4f, #polishgirl i innych tego typu ogólnych haseł. Skup się na hashtagach związanych z Tobą lub Twoją firmą i wzbogać je o coś co jest związane z grafiką. Hashtagi powinny dotyczyć tego co znajduje się na zdjęciu, według regulaminu Instagrama nie możesz na przykład oznaczać kont osób, które nie znajdują się na danej grafice.
 • Nie publikuj ciągle tego samego. Postaw na różnorodność zdjęć. Na przykład prowadząc biznes skup się nie tylko na realizacjach ale również na zdjęciach związanych z życiem firmy, relacjach z biura.
 • Nie wykorzystuj wizerunku osób, które sobie tego nie życzą. Niestety bardzo często dochodzi do łamania prawa w takich przypadkach. W skrajnych przypadkach sprawa może trafić nawet do rozstrzygnięcia sądowego.

Instagram stale zyskuje na popularności i jest idealnym miejscem do tego żeby gromadzić społeczność wokół naszej osoby lub naszej firmy. Jeżeli od samego początku podejdziemy do sprawy profesjonalnie, zyskujemy dużą szanse powodzenia w mediach społecznościowych.

Przedstawiliśmy Ci kilka rad czego unikać w kontekście prowadzenia swojego profilu, szczególnie w temacie zdjęć. Następny ruch należy do Ciebie, liczymy na to że wykorzystasz nasze wskazówki, a Twoje konto będzie stale zyskiwać na popularności – powodzenia!

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak dobierać hahshtagi na Instagramie
Jak dobierać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi na Instagramie są jednym z najważniejszych elementów wpływających na widoczność postów. Dzięki...

Popularne skróty na Instagramie – co oznaczają?
Popularne skróty na Instagramie – co oznaczają?

Każdy użytkownik Instagrama powinien znać najczęściej pojawiające się skróty, dzięki nim można odnaleźć...