Sklep na Instagramie - jak sprzedawać na Insta?

Sklep na Instagramie – jak sprzedawać na Insta?

Share:


Wiadomym jest, że Instagram jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym narzędziem marketingowym dla marek i sklepów e-commerce. Mniej oczywista jest wiedza o tym, że Instagram od 19 maja 2020 roku posiada także funkcje pozwalające na łatwy zakup produktów ze zdjęć i filmów – niczym jak ze sklepu internetowego. Dowiedz się jak założyć sklep na Insta!

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Jak założyć sklep i sprzedawać na Instagramie?

Funkcja odpowiedzialna za tę rewolucję to zakupy na Instagramie. Sklep na Instagramie daje użytkownikowi wiele nowych możliwości w zakresie zwiększenia dostępności sklepu internetowego w którym to katalog produktów odgrywa główną rolę, z tego powodu warto zainteresować się sprzedażową funkcjonalnością Instagrama i stworzyć sklep. Instagram shop może okazać się przełomem nie tylko w wypromowaniu marki, ale także realnie przyczynić się do zwiększenia sprzedaży i pozyskania nowych klientów. Zaprezentuj swój katalog produktów na Instagramie!

Zakupy na Instagramie (Instagram sklep) - przyszłość e-commerce

Każda marka i sklep, które chcą trafić do jak najszerszego grona odbiorców wie, jak ważnym polem reklamy są media społecznościowe, a przede wszystkim Instagram. Konto firmowe (profil firmowy) powinno być prowadzone w sposób systematyczny i przyciągający uwagę stałych i potencjalnych klientów. Z tego względu na Instagramie pojawia się wiele zdjęć oraz filmów z produktami marki.

Instagram Shop

 

Sklep na Instagramie to miejsce stosunkowo nowe (dostępne tylko dla konta firmowego), ale zapowiadające się bardzo obiecująco. Z pomocą nowej funkcji właściciele sklepów internetowych mogą prowadzić sprzedaż niemal bezpośrednio na Instagramie. Jest to metoda bardzo wygodna dla kupujących – a to jest jednym z podstawowych kryteriów gwarantujących powodzenie internetowej praktyki.

Instagram nadal pozostaje miejscem, w którym oferta sklepu jest przedstawiana w ciekawy sposób, pozwalający na bliski kontakt z konsumentami i prezentujący nie tylko produkty fizyczne, ale i filozofię marki. Niemniej, jak każdy portal także Instagram stale się zmienia i podąża za oczekiwaniami użytkowników. Jedną z takich zmian jest możliwość natychmiastowych zakupów. Warto dowiedzieć się jak sprzedawać na Instagramie.

Sprzedaż na Instagramie - podstawy

Każda nowa ścieżka marketingowa wymaga poznania i dostosowania do charakteru działalności firmy. Możliwość jaką daje sklep na Instagramie z pewnością znajdzie wielu entuzjastów, którym pomoże w promowaniu marki i oferowanych produktów. Aby użytkownik mógł skorzystać z opcji Zakupy na Instagramie konieczne jest posiadanie witryny biznesowej na Facebooku, a także konta Business Instagram. Posiadając profesjonalne konto można z powodzeniem otworzyć sklep na Instagramie. Jakie ma on zalety i co go wyróżnia? Powodów, dla których warto zainteresować się tym kanałem sprzedaży jest wiele.

Zakupy na Instagramie

 

Przede wszystkim należy podkreślić, że sprzedaż na Instagramie działa dzięki prostym mechanizmom, o których specjaliści od e-marketingu wiedzą i z których korzystają. Potencjalny klient oglądając posty na Instagramie z produktami danej marki ma możliwość po kliknięciu w zdjęcie produktu otrzymać informacje, które są niezbędne do podjęcia zakupowych decyzji. Taka możliwość pojawia się, kiedy produkty fizyczne są w odpowiedni sposób oznaczone w postach.

Obraz jako podstawa nowoczesnego marketingu - jak sprzedawać na Instagramie

Zatem, w jakim celu i jak oznaczyć produkt na Instagramie? Dzięki temu, że po kliknięciu w odnośnik pojawia się okienko z informacjami o konkretnym produkcie, klient w łatwy sposób może zapoznać się z ofertą marki. Bez tej możliwości, nawet jeśli zwróciłby uwagę na ofertę firmy czy konkretny produkt mógłby po prostu o niej zapomnieć. Duża ilość reklam w portalach społecznościowych sprawia, że nie wszystkie posty przykuwają uwagę użytkowników.

Instagram Shopping

 

Zakupy na Insta wpisują się w popularny trend VSM czyli Visual Search Marketing, który skupia się na wyszukiwaniu produktów przez obraz, nie przez słowo czy inne formy komunikacji. Dzięki temu, że kultura internetowa w znacznej mierze bazuje na obrazie właśnie – ta forma marketingu staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej firm docenia jej skuteczność.

Strony zawierające informacje o produktach, do których użytkownik Instagrama przenoszony jest po kliknięciu w odnośnik na interesującym go zdjęciu, zapoznają konsumenta ze specyfiką produktu. Na takiej stronie powinny się znaleźć wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji o zakupie, przede wszystkim dokładny opis i cena. Aby sfinalizować transakcję konsument przenoszony jest na stronę firmową, gdzie może dokończyć zakupy.

Nowością i prawdopodobnie zapowiedzią zmian jest funkcja przejścia do kasy na Instagramie. Dzięki tej opcji zakupy można sfinalizować na Instagramie. W chwili obecnej opcja ta nie jest powszechnie dostępna, korzystają z niej jednak użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Poznaj obowiązujące blokady na Instagramie!

Jak sprzedawać na Instagramie - co warto wiedzieć

Możliwość jaką jest sprzedaż na Instagramie z pewnością nie zastąpi sklepu internetowego. Jest jedną z ciekawych i opłacalnych form reklamy, o której warto wiedzieć i wykorzystać jej możliwości i potencjał.

Instagramowe zakupy mogą być proste

 

Warto mieć pewność, że reklamy, które są uzupełnione o znaczniki produktów mogą zwiększyć zasięg i promować markę. Znaczniki można skonfigurować w menedżerze reklam, aby uniknąć pomyłek warto marketing związany z mediami społecznościowymi oddać w ręce profesjonalistów jakimi są członkowie zespołu Insta Marketing. Profesjonalna pomoc w założeniu sklepu na Instagramie w jednym miejscu daje gwarancję pełnego wykorzystania poszczególnych narzędzi. To z kolei przekłada się na realny wzrost sprzedaży.

Nasze przykłady realizacji sklepu na Instagramie

WordPress oraz WooCommerce ale także i inne platformy takie jak Magento, PrestaShop, Shoper, IdoSell, Shoplo, czy też Shopelo pozwalają na stosunkowo szybką i prostą implementację zakupów na Instagramie.

Sklep internetowy na Instagramie

byagasi.com

Dla naszej Klientki prowadzącej sklep pod adresem byagasi.com z wykorzystaniem WordPressa oraz WooCommerce zaimplementowaliśmy sklep na Instagramie. Założenie sklepu na Insta nie jest takie proste i łatwe! Sklep naszej Klientki oferuje produkty hand made (Instagram nie pozwala za pomocą funkcji zakupów na Instagramie sprzedawać produktów wirtualnych). Asortyment nie jest zbyt bogaty, ale stworzyliśmy wszystko tak, aby w przypadku rozwoju oferty – Instagram automatycznie pobierał nowe produkty.

Implementacja i wdrożenie

Całość implementacji funkcjonalności sklepu zajęła 2 dni robocze. W ramach realizacji sklepu zainstalowaliśmy specjalistyczne wtyczki umożliwiające generowania feeda produktowego oraz automatyczną aktualizację tego feeda. Kolejnym krokiem było doinstalowanie do WooCommerce niezbędnych dodatków integrujących sklep z profilem na Facebooku. W kolejnym etapie utworzyliśmy sklep na Facebooku (tak, aby sklep funkcjonował na Instagramie, musi wcześniej funkcjonować na Facebooku w ramach tzw. fanpage). Następnymi krokami była konfiguracja wszystkich parametrów w Facebook for Developers oraz Facebook for Business oraz requestowanie o weryfikację sklepu (ta trwała kilka ładnych dni).

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy każdy sklep można połączyć z Instagramem?

W zasadzie tak, kluczowy w całym procesie jest feed produktowy.

Czy mój profil musi mieć biznesowy charakter aby założyć sklep na Instagramie?

Tak, jeżeli chcesz korzystać z funkcjonalności sklepu na Instagramie, powinieneś/aś przełączyć swoje konto na profil biznesowy.

Jak długo trwa założenie sklepu na Instagramie?

Cały proces może zając kilka godzin lub kilka dni lub tygodniu. Wszystko zależy od rozwiązania z jakiego korzystasz na co dzień w zakresie e-commerce.

Jak promować sklep na Instagramie?

Sprawdź artykuł opisujący promowanie na instagramie na naszym blogu.

Czy sprzedaż na Instagramie jest legalna?

Oczywiście! Instagram tylko prezentuje Twoją ofertę, użytkownicy domykają transakcje po za Instagramem – w Twoim sklepie internetowym.

Co najlepiej sprzedaje się na Instagramie?

Nie ma idealnej odp. na to pytanie. Na Instagramie można dosłownie sprzedać wszystko. Wszystko jednak zależy od tego jaką zbudujesz społeczność oraz zaangażowanie na swoim profilu.

Ile kosztuje prowadzenie sklepu na Instagraie?

Prowadzenie sklepu na Instagramie jest bezpłatne. Instagram nie pobiera opłat za funkcjonalność jaką jest oznaczanie produktów.

Polecane wpisy

Instagram Analytics
Jak korzystać skutecznie z Instagram Analytics?

Instagram Analytics to narzędzie, które pozwala na monitorowanie i analizowanie działań na Instagramie....

Instagram dla psa lub kota
Instagram dla psa lub kota – 5 rad jak go przygotować

Media społecznościowe to miejsce, w którym chętnie dzielimy się swoim życiem. Wśród najczęściej...