Sklep na Instagramie - jak sprzedawać na Insta?

Sklep na Instagramie – jak sprzedawać na Insta?

Share:


Wiadomym jest, że Instagram jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym narzędziem marketingowym dla marek i sklepów e-commerce. Mniej oczywista jest wiedza o tym, że Instagram od 19 maja 2020 roku posiada także funkcje pozwalające na łatwy zakup produktów ze zdjęć i filmów – niczym jak ze sklepu internetowego. Dowiedz się jak założyć sklep na Insta!

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Jak założyć sklep i sprzedawać na Instagramie?

Funkcja odpowiedzialna za tę rewolucję to zakupy na Instagramie. Sklep na Instagramie daje użytkownikowi wiele nowych możliwości w zakresie zwiększenia dostępności sklepu internetowego w którym to katalog produktów odgrywa główną rolę, z tego powodu warto zainteresować się sprzedażową funkcjonalnością Instagrama i stworzyć sklep. Instagram shop może okazać się przełomem nie tylko w wypromowaniu marki, ale także realnie przyczynić się do zwiększenia sprzedaży i pozyskania nowych klientów. Zaprezentuj swój katalog produktów na Instagramie!

Zakupy na Instagramie (Instagram sklep) - przyszłość e-commerce

Każda marka i sklep, które chcą trafić do jak najszerszego grona odbiorców wie, jak ważnym polem reklamy są media społecznościowe, a przede wszystkim Instagram. Konto firmowe (profil firmowy) powinno być prowadzone w sposób systematyczny i przyciągający uwagę stałych i potencjalnych klientów. Z tego względu na Instagramie pojawia się wiele zdjęć oraz filmów z produktami marki.

Instagram Shop

 

Sklep na Instagramie to miejsce stosunkowo nowe (dostępne tylko dla konta firmowego), ale zapowiadające się bardzo obiecująco. Z pomocą nowej funkcji właściciele sklepów internetowych mogą prowadzić sprzedaż niemal bezpośrednio na Instagramie. Jest to metoda bardzo wygodna dla kupujących – a to jest jednym z podstawowych kryteriów gwarantujących powodzenie internetowej praktyki.

Instagram nadal pozostaje miejscem, w którym oferta sklepu jest przedstawiana w ciekawy sposób, pozwalający na bliski kontakt z konsumentami i prezentujący nie tylko produkty fizyczne, ale i filozofię marki. Niemniej, jak każdy portal także Instagram stale się zmienia i podąża za oczekiwaniami użytkowników. Jedną z takich zmian jest możliwość natychmiastowych zakupów. Warto dowiedzieć się jak sprzedawać na Instagramie.

Sprzedaż na Instagramie - podstawy

Każda nowa ścieżka marketingowa wymaga poznania i dostosowania do charakteru działalności firmy. Możliwość jaką daje sklep na Instagramie z pewnością znajdzie wielu entuzjastów, którym pomoże w promowaniu marki i oferowanych produktów. Aby użytkownik mógł skorzystać z opcji Zakupy na Instagramie konieczne jest posiadanie witryny biznesowej na Facebooku, a także konta Business Instagram. Posiadając profesjonalne konto można z powodzeniem otworzyć sklep na Instagramie. Jakie ma on zalety i co go wyróżnia? Powodów, dla których warto zainteresować się tym kanałem sprzedaży jest wiele.

Zakupy na Instagramie

 

Przede wszystkim należy podkreślić, że sprzedaż na Instagramie działa dzięki prostym mechanizmom, o których specjaliści od e-marketingu wiedzą i z których korzystają. Potencjalny klient oglądając posty na Instagramie z produktami danej marki ma możliwość po kliknięciu w zdjęcie produktu otrzymać informacje, które są niezbędne do podjęcia zakupowych decyzji. Taka możliwość pojawia się, kiedy produkty fizyczne są w odpowiedni sposób oznaczone w postach.

Obraz jako podstawa nowoczesnego marketingu - jak sprzedawać na Instagramie

Zatem, w jakim celu i jak oznaczyć produkt na Instagramie? Dzięki temu, że po kliknięciu w odnośnik pojawia się okienko z informacjami o konkretnym produkcie, klient w łatwy sposób może zapoznać się z ofertą marki. Bez tej możliwości, nawet jeśli zwróciłby uwagę na ofertę firmy czy konkretny produkt mógłby po prostu o niej zapomnieć. Duża ilość reklam w portalach społecznościowych sprawia, że nie wszystkie posty przykuwają uwagę użytkowników.

Instagram Shopping

 

Zakupy na Insta wpisują się w popularny trend VSM czyli Visual Search Marketing, który skupia się na wyszukiwaniu produktów przez obraz, nie przez słowo czy inne formy komunikacji. Dzięki temu, że kultura internetowa w znacznej mierze bazuje na obrazie właśnie – ta forma marketingu staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej firm docenia jej skuteczność.

Strony zawierające informacje o produktach, do których użytkownik Instagrama przenoszony jest po kliknięciu w odnośnik na interesującym go zdjęciu, zapoznają konsumenta ze specyfiką produktu. Na takiej stronie powinny się znaleźć wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji o zakupie, przede wszystkim dokładny opis i cena. Aby sfinalizować transakcję konsument przenoszony jest na stronę firmową, gdzie może dokończyć zakupy.

Nowością i prawdopodobnie zapowiedzią zmian jest funkcja przejścia do kasy na Instagramie. Dzięki tej opcji zakupy można sfinalizować na Instagramie. W chwili obecnej opcja ta nie jest powszechnie dostępna, korzystają z niej jednak użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Poznaj obowiązujące blokady na Instagramie!

Jak sprzedawać na Instagramie - co warto wiedzieć

Możliwość jaką jest sprzedaż na Instagramie z pewnością nie zastąpi sklepu internetowego. Jest jedną z ciekawych i opłacalnych form reklamy, o której warto wiedzieć i wykorzystać jej możliwości i potencjał.

Instagramowe zakupy mogą być proste

 

Warto mieć pewność, że reklamy, które są uzupełnione o znaczniki produktów mogą zwiększyć zasięg i promować markę. Znaczniki można skonfigurować w menedżerze reklam, aby uniknąć pomyłek warto marketing związany z mediami społecznościowymi oddać w ręce profesjonalistów jakimi są członkowie zespołu Insta Marketing. Profesjonalna pomoc w założeniu sklepu na Instagramie w jednym miejscu daje gwarancję pełnego wykorzystania poszczególnych narzędzi. To z kolei przekłada się na realny wzrost sprzedaży.

Nasze przykłady realizacji sklepu na Instagramie

WordPress oraz WooCommerce ale także i inne platformy takie jak Magento, PrestaShop, Shoper, IdoSell, Shoplo, czy też Shopelo pozwalają na stosunkowo szybką i prostą implementację zakupów na Instagramie.

Sklep internetowy na Instagramie

byagasi.com

Dla naszej Klientki prowadzącej sklep pod adresem byagasi.com z wykorzystaniem WordPressa oraz WooCommerce zaimplementowaliśmy sklep na Instagramie. Założenie sklepu na Insta nie jest takie proste i łatwe! Sklep naszej Klientki oferuje produkty hand made (Instagram nie pozwala za pomocą funkcji zakupów na Instagramie sprzedawać produktów wirtualnych). Asortyment nie jest zbyt bogaty, ale stworzyliśmy wszystko tak, aby w przypadku rozwoju oferty – Instagram automatycznie pobierał nowe produkty.

Implementacja i wdrożenie

Całość implementacji funkcjonalności sklepu zajęła 2 dni robocze. W ramach realizacji sklepu zainstalowaliśmy specjalistyczne wtyczki umożliwiające generowania feeda produktowego oraz automatyczną aktualizację tego feeda. Kolejnym krokiem było doinstalowanie do WooCommerce niezbędnych dodatków integrujących sklep z profilem na Facebooku. W kolejnym etapie utworzyliśmy sklep na Facebooku (tak, aby sklep funkcjonował na Instagramie, musi wcześniej funkcjonować na Facebooku w ramach tzw. fanpage). Następnymi krokami była konfiguracja wszystkich parametrów w Facebook for Developers oraz Facebook for Business oraz requestowanie o weryfikację sklepu (ta trwała kilka ładnych dni).

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Czym jest Instagram best nine - co to best nine?
Czym jest Instagram best nine – co to top nine?

Instagram będący jednym z dostępnych social mediów, przez lata zyskiwał w oczach milionów...

Instagram LIVE - opis funkcjonalności
Instagram LIVE – opis funkcjonalności

Chociaż serwis społecznościowy jakim jest Instagram, był zakładany z założeniem, że jego główną...