Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories

Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories

Share:


Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories w 2023 roku to wciąż lista tych aplikacji, które zyskały uznanie na całym świecie przed laty. W jaki sposób można tworzyć angażujące treści specjalnie przeznaczone do publikacji w Insta Stories?

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Nawet najlepsze aplikacje nie wymyślają treści, pomogą jednak w jej odpowiedniej prezentacji. Sprawdź, z jaką aplikacją stworzysz treści najbardziej odpowiadające Twojej marce.

Canva - dla profesjonalnych IG Stories

Ta aplikacja to prawdziwy kombajn, dzięki któremu można zrealizować naprawdę niemalże każdy pomysł. Im więcej swobody twórczej, tym rosną wymagania w zakresie obsługi. Ogromna liczba możliwości, jaką oferuje Canva w zakresie tworzenia krótkich animacji, video, grafik i gifów sprawia, że początkujący użytkownicy mogą poczuć się przytłoczeni. Warto jednak zdecydować się na to, by poznać ten program bliżej, bo rzeczywiście jego możliwości dają ogrom szans na wykorzystanie własnej kreatywności.

Canva jest dostępna w wersji bezpłatnej i płatnej, darmowa jest oczywiście okrojona dość mocno, jednak dla osób chcących w miarę szybko i sprawnie tworzyć angażujące treści do swoich Insta Stories w zupełności wystarczy. Użytkownik może wybierać pomiędzy mnóstwem dostępnych nakładek, typografik, ikon, efektów zdjęć i napisów. Nic zatem dziwnego, że jest to w pełnej wersji aplikacja przeznaczona dla tych, którzy zawodowo zajmują się publikacją Insta Stories, tworząc własne marki lub działając w imieniu swoich klientów.

Jest to także jedyna z aplikacji dedykowanych dla Insta Stories, jaką lepiej używa się na komputerze niż w urządzeniu mobilnym. Aplikacja mobilna jest nieco okrojona i niezbyt intuicyjna, jej używanie nie należy do przyjemnych.

Snapseed - najlepsza bezpłatna aplikacja do insta stories

Stworzona przez Google aplikacja Snapseed jest najlepszą z bezpłatnych aplikacji do edycji fotografii. Aplikacja, dostępna zarówno w wersji na iOS jak i Androida, jest całkowicie darmowa, co nie oznacza wcale, że jest to aplikacja zła. Wręcz przeciwnie, dzięki wielu funkcjom poprawiania fotografii na poziomie profesjonalnym, polecana jest często przez zawodowych fotografów, jako najlepsza do mobilnej edycji zdjęć. Właściwie jedynym mankamentem Snapseed jest brak możliwości edytowania filmów video, co z całą pewnością dla wielu potencjalnych użytkowników będzie nie do przyjęcia. Jeśli jednak pozostajesz osobą skupioną jedynie na edycji zdjęć, Snapseed oferuje ogromne możliwości w tym zakresie.

Mojo - najlepsze efekty przy minimum wysiłku

Mojo to z kolei aplikacja uważana powszechnie za najlepszą z tych dedykowanych wyłącznie do tworzenia naprawdę angażujących IG Stories. Bardzo wiele możliwości, jakie oferuje aplikacja Mojo dla swoich użytkowników, świadczy o tym, że jest to rzeczywiście najlepszy wybór. Najlepszy przede wszystkim dla tych, którzy szukają idealnego połączenia prostoty obsługi aplikacji z bogactwem oferowanych przez nią możliwości. Nawet w mocno okrojonej wersji bezpłatnej, w jakiej dostępna jest Mojo, użytkownik może w bardzo krótkim czasie stworzyć własne niepowtarzalne insta story, które będą wyróżniały się profesjonalnym wyglądem i zdolnością przyciągnięcia uwagi odbiorców. Angażujące posty tworzy się za pomocą licznych szablonów, które ułatwiają pracę nad projektem IG Stories. Szablony ułożono według ich przydatności w określonych obszarach działania, dzięki czemu znacznie łatwiej jest wybrać własną niszę tematyczną, a tym samym kupić się na dostarczeniu odbiorcom wyjątkowych treści.

Dzięki Mojo natychmiastowe stworzenie contentu jest bardzo łatwe, a efekt końcowy wzmacnia dostępność różnych podkładów muzycznych, towarzyszących odpowiednim szablonom. Szybkość pracy zapewnia także budowa aplikacji. Optymalizacja poszczególnych elementów ułożona w tematyczne grupy sprawia, że bez trudu można się odnaleźć w szybkim stworzeniu swoich pierwszych historii, a jednocześnie mieć pewność uzyskania pożądanych efektów.

Unfold - najlepsza aplikacja dla minimalistów

Wśród najlepszych aplikacji do tworzenia IG Stories nie mogło za braknąć tej, od której wszystko się zaczęło. Unfold, bo właśnie o tej aplikacji mowa, jest uznawany za aplikację będącą początkiem wszystkich dedykowanych tworzeniem IG Stories. Warto i dziś zwrócić na nią uwagę, choć na pierwszy rzut oka Unfold wygląda na nieco przestarzałe narzędzie. Wydaje się, że twórcy aplikacji nieco przespali rozwój najnowszych trendów, zbyt szybko oddając palmę pierwszeństwa. Niemniej jednak Unfold nadal oferuje swoim użytkownika świetną jakość. Na plus aplikacji można zapisać również edukację użytkowników, pewnego rodzaju wprowadzenie do tego, czym swojej istocie IG story są.

Unfold to narzędzie skierowane głównie do tych osób, które koncentrują się jedynie na publikacji swoich zdjęć, ci bardziej skoncentrowani na wideo mogą poczuć się nieco zawiedzeni małą ilością dostępnych funkcji. Warto dodać, że wiele nisz nadal z powodzeniem korzysta jedynie z tego narzędzia do tworzenia swoich IG Stories.

In Shot - aplikacja dla video IG Stories

In shot to z kolei całkowite przeciwieństwo dla Snapseed czy Unfold, tworzących IG story oparte jedynie o zdjęcia. Aplikacja umożliwia tworzenie wręcz nieograniczonych kombinacji związanych ze przerabianiem materiału wideo. Dostępna ilość funkcji pozwala na niczym nieograniczoną kreatywność, z jaką możesz wykorzystać swój potencjał do budowania świadomości marki własnej bądź swoich klientów. Zwalnianie i przyspieszenie tempa filmu filtry glitch, retro i im podobne, efekty graficzne, szeroki wybór dostępnych napisów to zaledwie początek tego, co czeka na użytkowników chcących za pomocą tej aplikacji stworzyć wyróżniające się IG Story.

Jaka aplikacja do IG Story jest najlepsza?

Ten krótki przegląd możliwości najlepszych aplikacji do IG Stories pokazuje jedynie kierunki. W praktyce każdy musi sprawdzić samodzielnie możliwości poszczególnych aplikacji i zdecydować, co będzie najlepsze dla tworzonego przez siebie contentu na Instagramie. O wynikach swoich poszukiwań napisz w komentarzu.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Instagram a zdrowie psychiczne - jakie są związki?
Instagram a zdrowie psychiczne – jakie są związki?

Zdjęcia i filmy zamieszczane na Instagramie są często piękne, inspirujące i pełne pozytywnych...

Ciemny motyw na Instagramie - jak włączyć dark mode na Instagramie?
Ciemny motyw na Instagramie – jak włączyć dark mode na Instagramie?

Instagram od wielu lat utrzymuje jedną z najwyższych pozycji w rankingu mediów społecznościowych. Nikogo...