Instagram nie działa - co robić?

Instagram nie działa – co robić?

Share:


Każda aplikacja ma prawo przestać działać. Czy to na skutek awarii, czy to w związku z błędami w oprogramowaniu po aktualizacji. Nie istnieje bowiem oprogramowanie niezawodne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa Instagram, to przygotowaliśmy na ten temat osobny artykuł na naszym blogu.

Problemy z działaniem aplikacji Instagram oraz funkcjonalnością zakupy na Instagramie występują dość często, niezależnie nawet od tego czy masz weryfikację na Instagramie czy też nie. W artykule tym postaramy się podpowiedzieć Wam co zrobić gdy Instagram nie działa… Sprawdź jak naprawić niedziałającego Instagrama!

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Sprawdź czy nie ma globalnej lub lokalnej awarii Instagrama

Jeżeli coś Ci nie działa na Instagramie nie wpadaj w panikę! Instagram dość często miewa awarie o zasięgu lokalnym oraz takie o zasięgu globalnym. Czasami wystarczy poczekać kilkanaście minut lub kilka godzin aby problemy na Instagramie ustąpiły samoistnie.

Jest kilka sposobów aby sprawdzić czy aktualnie nie występują żadne problemy na Instagramie! Możesz skorzystać z tzw. down detectorów, a więc witryn na których użytkownicy mogą raportować w czasie rzeczywistym o problemach.

Poniżej prezentujemy odnośniki do kilku downdetectorów:

  1. https://downdetector.pl/status/instagram/ (wersja polska)
  2. https://downdetector.com/status/instagram/ (wersja angielska)
  3. https://servicesdown.com/services/instagram (wersja angielska)
  4. https://istheservicedown.co.uk/status/instagram (wersja angielka)
  5. https://outage.report/instagram (wersja angielska)
Instagram nie działa - downdetector

Zrestartuj swój telefon lub tablet

Pierwszym krokiem jaki warto wykonać jest restart telefonu – twardy restart. Sprawdź jak wykonać twardy restart swojego urządzenia mobilnego, gdyż sposób jego wykonania zależy od marki i modelu telefonu jaki posiadasz.

Wykonaj twardy restart urządzenia, po czym sprawdź czy Instagram dalej nie dział. Jeżeli Instagram nie działa przejdź do kolejnego kroku (poniżej).

Wyczyść pliki cache aplikacji Instagram

Jeżeli twardy restart urządzenia nie pomógł, to spróbuj wyczyścić cache (pamięć podręczną) aplikacji Instagram. Analogicznie jak powyżej, od systemu operacyjnego Twojego urządzenia zależeć będzie to w jaki sposób na Twoim urządzeniu można wyczyścić cache (pamięć podręczną aplikacji). jeżeli nie wiesz jak wyczyścić cache skorzystaj z Google i wykonaj tę czynność.

Po wyczyszczeniu cache, sprawdź czy Instagram działa i czy nie występują żadne problemy po czyszczeniu pamięci cache.

PS. pamiętaj, że czyszczenie cache wyloguje Cię z wszystkich kont jakie masz podpięte do aplikacji Instagram.

Usuń aplikację Instagram i zainstaluj ją ponownie

Jeżeli zawiódł twardy restart telefonu oraz czyszczenie pamięci cache, spróbuj usunąć aplikację Instagram oraz zainstaluj ją ponownie.

Przed usunięciem wykonaj 2 powyższe kroki, a więc zrestartuj telefon i wyczyść cache aplikacji Instagram. Następnie usuń aplikację i zainstaluj ją ponownie z AppStore lub sklepu Google Play.

Co gdy zawodzi restart, czyszczenie cache i reinstalacja Instagrama?

Jeżeli opisywane powyżej rozwiązania zawiodły, to możesz spróbować zalogować się na swoje konto z poziomu innego urządzenia. Pożycz telefon partnera/partnerki, brata/siostry, rodziców lub po prostu koleżanki i zaloguj się do swojego konta na obcym urządzeniu.

Jeżeli problem występuje dalej, to sprawdź czy Twoje konto działa z poziomu wersji przeglądarkowej Instagrama.

W sytuacji, gdy wszystko zwodzi, poczekaj kilka godzin lub dni. Zrób sobie przerwę i sprawdź po jakimś czasie, czy problem nie ustąpił samoczynnie.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak działa Instagram – jak zacząć na Instagramie
Jak działa Instagram – jak zacząć na Instagramie? Poradnik

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, oferujących ogromną ilość możliwości. Można...

Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik
Jak ukryć lajki na Instagramie? Poradnik

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Znajdziemy tam setki milionów...