Jak dodać relacje na Instagramie?

Jak dodać relacje na Instagramie?

Share:


Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Początkowo na Instagramie pojawiały się wyłącznie zdjęcia oraz krótkie video, które publikowaliśmy na naszych profilach. Z czasem Instagram wprowadził nowe funkcje, które urozmaicają korzystanie z aplikacji.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Relacje na Instagramie - hit czy kit?

Kilka lat temu Instagram wprowadził możliwość dodawania relacji. Relacja to zdjęcie lub krótki film, który publikowany jest wyłącznie na 24 godziny. Na relacje dodaje się zazwyczaj nieformalne publikacje, na których pokazujemy naszą codzienność. Instastories na Instagramie to tak naprawdę to samo, co My Story na Snapchacie, które znamy już bardzo długi czas. Warto jednak podkreślić, że Instagram to zupełnie inna platforma niż Snapchat, a relacje pozwalają nam na bliższą interakcję z obserwującymi, którzy poznają nas lepiej niż poprzez samo oglądanie zaplanowanych, kompatybilnych postów.

Jak dodać relacje na Instagramie?

Dodanie relacji na Instagramie jest dziecinnie proste! Gdy włączymy aplikację Instagrama, wówczas naszym oczom ukaże się rząd profili, które mają dodane relacje. Pierwszy profil w rzędzie to nasze konto, obok którego wyświetla się niewielki plusik na niebieskim tle – wystarczy go nacisnąć, aby dodać instastory. Warto zaznaczyć, że zdjęcie oraz film na relację możemy dodać poprzez wybranie pliku z galerii telefonu, ale nie tylko. Mamy możliwość skorzystania z kamery i utworzenia relacji na bieżąco.

Innym sposobem na opublikowanie relacji jest przejście do zakładki naszego profilu. W prawym górnym rogu zauważymy plusik w ramce i właśnie ten symbol powinniśmy nacisnąć. Spośród różnych możliwości, takich jak rolka lub post, możemy także wybrać utworzenie nowej relacji.

Wyróżnione relacje - urozmaicenie profilu

Niektóre relacje bardzo nam się podobają, uważamy je za wyjątkowe i chcemy, aby pozostały na naszym koncie odrobinę dłużej niż 24 godziny. Instagram umożliwia nam stworzenie wyróżnionej relacji, która na stale będzie ukazywała się naszym obserwującym jako nieodłączny element profilu.

Wyróżnione relacje możemy porządkować według własnych upodobań. Niewielkie kółka, które pokazują się nad naszymi tradycyjnymi postami, to właśnie foldery z wyróżnionymi relacjami. Jeśli chcemy, aby nasze konto na Instagramie było spójne, wówczas warto odpowiednio podpisać każdy folder oraz ustawić ciekawe zdjęcie przewodnie, które będzie wskazywało na to, jaki charakter ma dany zestaw wyróżnionych relacji.

Jak wyróżnić relację?

Instagram pozwala nam na dodanie wyróżnionej relacji, nawet zanim zdecydujemy się cokolwiek opublikować. Nie zawsze jednak jesteśmy pewni, że dane zdjęcie lub film będzie na tyle interesujące, że z chęcią zachowamy je na dłużej na naszym profilu. Na wszystko znajdzie się rozwiązanie!

Gdy dana relacja jest aktywna, wtedy powinniśmy ją otworzyć i wybrać pole o nazwie „wyróżniona relacja”, które znajduje się na dolnym pasku ekranu. Należy jednak zaznaczyć, że relację możemy wyróżnić, nawet gdy minął czas jej dostępności.

Panel, który pokazuje nasz profil, informacje o nas oraz opublikowane posty, ma tak naprawdę kluczowe znaczenie w każdej kwestii. To właśnie tam możemy dokonywać różnego rodzaju edycji, a w prawym górnym rogu wyświetlają się 3 poziome linie, które prowadzą nas do ciekawych funkcji Instagrama. Wspomniane linie rozwijają przed nami listę, na której widnieje pole nazwane „archiwizuj”. Archiwum relacji pokazuje nam wszystkie zdjęcia oraz filmy, które kiedykolwiek wrzuciliśmy na relację. Jeśli na liście zarchiwizowanych relacji znajdziemy coś, co nas interesuje, wtedy możemy sprawić, że wybrany plik będzie na stałe widniał na naszym profilu instagramowym.

Dodatkowe funkcje instastories

Nie każdy o tym wie, ale instastories kryją w sobie ogrom funkcji, które udoskonalają nasz Instagram. Jeśli znajdziemy filmik lub zdjęcie, które idealnie nadaje się na daną relację, wówczas możemy przystąpić do pewnych kombinacji. Na relacji mamy możliwość dodawania krótkich tekstów, emotikon, gifów oraz awatarów. Każde zdjęcie i film możemy opatrzeć znacznikiem lokalizacji, a nawet dodać muzykę, która oddaje charakter danej relacji. Gdy chcemy, aby nasi odbiorcy nawiązali z nami pewien kontakt, wówczas warto zawrzeć na relacji ankietę, quiz lub pytanie.

Robienie zdjęć na relacje to prawdziwa frajda. Instagram oferuje nam mnóstwo filtrów, nie tylko zabawnych, ale także upiększających. Wyłącznie my decydujemy o tym, jaką część naszej codzienności chcemy pokazać na Instagramie. Zarówno post, jak i relację możemy w każdej chwili usunąć, więc nie musimy obawiać się wpadek.

Na instastory możemy także dodać odnośnik do konkretnego postu, a gdy jesteśmy oznaczeni na cudzej relacji, wówczas mamy możliwość opublikowania jej także na naszym profilu.

Czy relacje na Instagramie są ważne?

Kiedyś skupialiśmy się przede wszystkim na tym, aby na Instagram wrzucić estetyczne, wyróżniające się zdjęcia, które spodobają się sporemu gronu odbiorców. Relacje stanowią zupełnie inny sposób na pozyskiwanie widzów. Zdjęcia i filmy robione pod wpływem chwili są spontaniczne, choć równie ciekawe, co tradycyjne posty. Jeśli chcemy lepiej poznać naszych obserwujących i sprawić, że nasi widzowie będą postrzegali nas jako bardziej autentycznych twórców, wówczas warto regularnie publikować relacje.

Dodanie relacji na Instagramie jest bardzo proste i nawet początkujący użytkownicy platformy sobie z tym poradzą. Regularne publikowanie postów może być męczące, zwłaszcza gdy chcemy, aby nasz profil był uporządkowany i dopracowany. Relacje mogą być chaotyczne i nieprzemyślane – przecież i tak po 24 godzinach słuch o nich zaginie.

Jeśli publikowanie na Instagramie stanowi źródło naszego zarobku, wówczas nie tylko posty, ale również relacje mogą być sponsorowane. Niektóre firmy uważają, że reklamy prezentowane w relacjach mają lepszy odbiór i przynoszą większe korzyści, niż zwykłe posty. W dzisiejszych czasach ceni się szczerość i konkretność, a z tymi przymiotnikami kojarzą nam się luźne zdjęcia i filmy w ramach instastories.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Instagram Analytics
Jak korzystać skutecznie z Instagram Analytics?

Instagram Analytics to narzędzie, które pozwala na monitorowanie i analizowanie działań na Instagramie....

Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie
Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie

Publikowanie treści na Instagramie to codzienność niemal w każdej branży, nic dziwnego, że...