Sposoby na perfekcyjne zdjęcie na Instagrama

Sposoby na perfekcyjne zdjęcie na Instagrama

Share:


Instagram to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, który jest chętnie wykorzystywany przez twórców z całego świata. Stanowi on miejsce pełne niesamowicie estetycznych fotografii kreowanych zarówno przez profesjonalistów, jak i miłośników dopracowanych zdjęć.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Użytkownicy social mediów, takich jak Instagram starają się za każdym razem uchwycić najlepsze kadry oraz przedstawić je na swoim profilu w wyjątkowy sposób. Jednak jak zrobić perfekcyjne zdjęcie na Instagram i o czym warto pamiętać podczas planowania swojego estetycznego feedu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!

Zdjęcia na Instagramie – jak wyglądają?

Instagram to medium żyjące zdjęciami, na których uwieczniane są piękne okoliczności przyrody, niesamowite budynki czy zwyczajne momenty z codziennego życia. Fotografie umieszczane na tym serwisie zazwyczaj wyróżniają się określoną stylistyką oraz są ładne i estetyczne. Chcąc cieszyć się spójną i dopracowaną galerią zdjęć na Instagramie, warto jednak pamiętać o tym, że Instagramowy format to 4:5. Oznacza to, że każde zrobione zdjęcie przed dodaniem będzie musiało zostać ucięte, co warto wziąć pod uwagę już na etapie planowania kompozycji zdjęcia oraz jego późniejszego wykonywania.

Perfekcyjne zdjęcie na Instagram – jak je zrobić?

Przygotowanie idealnego zdjęcia, które będzie doskonale prezentowało się na serwisach społecznościowych oraz zachwyci naszych odbiorców to nie lada wyzwanie. Chcąc stworzyć zapierającą dech w piersiach fotografię na Instagram, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg czynników składających się na ostateczny efekt w postaci udanego Instagramowego zdjęcia. Podczas tworzenia zdjęcia na Instagram, warto pamiętać więc o aspektach, takich jak:

  • Kompozycja

Odpowiednia kompozycja to kluczowa kwestia wpływająca na odbiór wykonanego zdjęcia. Chcąc stworzyć efektowną fotografię, warto zastosować zasadą trójpodziału polegającą na podzieleniu kadru na 9 kwadracików – odbywa się to poprzez zestawienie ze sobą 3 linii pionowych i 3 linii poziomych oraz pozwala na zaplanowanie całego zdjęcia.

  • Oświetlenie

Światło to jeden z najważniejszych czynników wpływających na tworzenie udanych zdjęć. Najlepsze fotografie na Instagram powstają w dziennym świetle lub o tzw. golden hour, czyli godzinie tuż przed zachodem słońca, kiedy świat usłany jest pięknym, zmiękczony światłem pozwalającym na tworzenie pięknych i wyjątkowo magicznych fotografii.

  • Tło

Tworząc zdjęcia osób, jedzenia czy produktów na Instagram, warto zadbać o odpowiednie tło dla kreowanej przez nas kompozycji. Tło wybierane dla naszego modela czy fotografowanych przedmiotów powinno być spójne z przesłaniem zdjęcia. Dbałość o każdy element zdjęcia pozwala na trafienie do odbiorców oraz osiągnięcie sukcesu w Instagramowym świecie.

  • Rekwizyty

Chcąc zadbać o zapewnienie odrobiny magii na tworzonych przez siebie zdjęciach, można postawić na dodanie rekwizytów wzbogacających kreowany kadr. Rekwizytem może być niemal wszystko, co przyjdzie nam do głowy i wprowadzi do zdjęć więcej życia, a także wzbogaci je wizualnie o ciekawy akcent.

Robienie zdjęć, które mają zostać umieszczone na Instagramie, wymaga także zastanowienia się nad przesłaniem tworzonego przez nas kadru. Zdjęcia z głębszym przesłaniem z pewnością przyciągną wzrok odbiorców i ich zaintrygują.

  • Inspiracja

Szukanie nowych inspiracji to doskonały sposób na wzbogacenie kreowanych kadrów o wyjątkowe elementu. Inspiracją dla Instagramowych twórców może być niemal wszystko, co wzbudza w nas emocje — najczęściej sięgają oni po inspiracje pochodzące z historii, kina, sztuki, mody, muzyki czy prac dawnych artystów.

  • Edycja

Kluczem do tworzenia pełnych głębi zdjęć o pożądanej kolorystyce czy stopniu nasycenia wymaga zastosowania odpowiedniej edycji. Na rynku dostępnych jest wiele edytorów i filtrów, które pozwalają na wyrażenie własnego stylu na wykonanej fotografii. Do najpopularniejszych z nich zalicza się aplikacje, takie jak Lightroom CC, VSCO, Tezza czy Snapseed. Instagram także posiada wbudowane filtry i możliwość edycji zdjęć, z których także można skorzystać.

Tworząc treści na serwis Instagram, trzeba mieć świadomość, że zdjęcie to tylko połowa sukcesu. Odpowiedni opis i dobór hashtagów pozwala dotrzeć do większego grona odbiorców i zostać przez nich zauważonym.

Spójny profil na Instagramie – dlaczego jest ważny?

Social media, takie jak aplikacja Instagram to miejsce zrzeszające wiele intrygujących kont dotykających przeróżnej tematyki, wśród których zdecydowanie największą popularnością cieszą się konta o tematyce lifestylowej, modowej, wnętrzarskiej czy kulinarnej. Czynnikiem łączącym najchętniej odwiedzane przez użytkowników konta jest spójny wygląd profili – na wszystkich zdjęciach umieszczanych przez popularnych na Instagramie twórców panuje podobny klimat oraz kolorystyka, a do tworzenia kadrów wybierane są podobne elementy, charakterystyczne ujęcia czy przewodni temat dobrze znany ich odbiorcom. Kreowanie treści w ten sposób jest niezwykle przyjemne w odbiorze, dlatego użytkownicy Instagrama chętnie wracają do utrzymanych w spójnej stylistyce kont.

Feed na Instagramie – jak o niego zadbać?

Tworzony na Instagramie feed to układ fotografii widocznych po wejściu na profil danego twórcy. Istnieje wiele technik, które pozwalają na tworzenie intrygujących i przyjemnych w odbiorze galerii. Jednym z najpopularniejszych z nich jest tworzenie spójnych zarówno pod względem wyglądu, jak i treści postów.

Ujednolicenie wizualne profilu można z łatwością uzyskać poprzez odpowiednią edycję umieszczanych w serwisie społecznościowym Instagram zdjęć. Kluczową kwestią okazuję się przeprowadzanie jej przy zastosowaniu tych samych metod obróbki oraz nakładania filtrów o podobnym wykończeniu. Wielu popularnych twórców stawia na tworzone przez siebie presety, które nakładane są na każde przygotowane przez nich zdjęcie. Ich zastosowanie sprawia, że umieszczane przez nich na Instagramie zdjęcia wyglądają naprawdę wyjątkowo oraz stanowią ich znak firmowy.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

10 zdjęć z największą ilością lajków na Instagramie
Najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie – 10 zdjęć z największą ilością lajków

Dowiedz się co sprawia, że niektóre zdjęcia na Instagramie zyskują ogromną popularność i...

Instagram downloader - co to i na czym polega?
Instagram downloader – co to i na czym polega?

Instagram to źródło inspiracji, wiedzy i rozrywki dla milionów ludzi. W 2021 r....