Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Share:


Z racji na to, że wielu użytkowników zwraca bardzo dużą uwagę na wygląd swojego profilu, traktując go często nie tylko jako osobisty pamiętnik, ale również źródło dochodów, warto wiedzieć, w jaki sposób dodatkowo można go wyróżnić. Oprócz zamieszczania pięknych zdjęć, czy intrygujących opisów, dobrym sposobem jest także zmiana czcionki – taki zabieg z pewnością przyciągnie uwagę użytkowników. Nie każdy jednak wie, jak zmienić czcionkę na Instagramie. Okazuje się jednak, że jest to całkiem proste zadanie – choć nie da się tego zrobić bezpośrednio poprzez ustawienia. Jak więc sobie z tym poradzić i już dziś wyróżnić swój profil spośród ogromnej ilości innych kont?

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Zmiana czcionki na Instagramie - dlaczego warto?

Przeglądając Instagram, coraz częściej można dojrzeć konta, które przyciągają uwagę nie tylko pięknie wykonanymi zdjęciami, czy ich ciekawymi opisami, ale również niecodziennie wyglądającą czcionką. Dlaczego jednak użytkownicy decydują się na zmianę domyślnej czcionki na inną? Przede wszystkim dlatego, że taka zmiana potrafi dodać charakteru prowadzonemu profilowi, a także sprawia, że wygląda on inaczej niż inne. To jednak nie wszystko – powodem jest również fakt, że często specjalna czcionka wyglądają zdecydowanie lepiej niż ta klasyczna, której używa większość kont na Instagramie. Co więcej, inaczej wyglądająca czcionka niewątpliwie wpłynie także na ilość polubień oraz obserwacji – przez to, że profil będzie ciekawszy i przyciągający wzrok, spodziewać można się wzrostu lajków oraz followersów. Dodatkowo inna czcionka jest także świetnym sposobem na wyrażenie siebie i swojego stylu.

Jak zmienić czcionkę w bio na Instagramie?

Z racji na to, że sama aplikacja Instagrama nie oferuje możliwości, jaką jest zmiana czcionki, trzeba nieco pokombinować, aby wyróżnić się z tłumu. Dobrym sposobem na zmianę fontu jest użycie do tego celu generatora. Tego typu stron w internecie absolutnie nie brakuje, dlatego znalezienie odpowiedniego nie powinno stanowić dla nikogo najmniejszego problemu. Przykładem, który cieszy się dużą popularnością jest LingoJam. Cały proces sprowadza się do tego, aby wejść na stronę oferującą generowanie czcionek, a następnie wpisać w wydzielonym miejscu opis, który docelowo ma znaleźć się w bio. Zwykle wybierać można spośród wielu różnych czcionek. Końcowa decyzja na temat tego, z jakiej czcionki postanowi się skorzystać, zależeć będzie przede wszystkim od gustu danej osoby, do której należy profil. Nie da się jednak ukryć, że czcionka ozdobna online, którą można wygenerować, jest jednym z chętniej używanych sposobów na zmianę domyślnej na tę znacznie ciekawszą. Po wygenerowaniu wystarczy skopiować wynik działania programu na stronie www i wkleić go do swojego życiorysu. Wiedząc już, jak zmienić czcionkę w bio na Instagramie, można zająć się urozmaiceniem reszty profilu.

Jak zmienić czcionkę nazwy na Instagramie?

Użytkownicy Instagrama domyślnie nie mają możliwości zmiany czcionki, toteż chcąc podjąć się tego zadania, muszą nieco pomyśleć, gdyż serwis nie daje do dyspozycji żadnego oficjalnego narzędzia, które pozwalałoby na wprowadzenie takich zmian. Jednym ze sposobów na to, jak zmienić czcionkę nazwy na Instagramie, jest ponownie skorzystanie z generatora. Wszystkie kroki są takie same, jak w przypadku zmiany czcionki w bio. Należy więc udać się na stronę, która oferuje generowanie czcionek, np. LingoJam, a następnie wpisać w okienku nazwę, której font chce się zmienić i skopiować odpowiedni napis. Na końcu pozostaje jedynie wkleić go w miejscu nazwy na Instagramie, aby cieszyć się wyróżnionym profilem.

Do nazwy można dostać się, klikając ikonkę swojego konta w prawym dolnym rogu, a następnie wchodząc w edycję profilu. W tym miejscu zmienić da się nie tylko wyżej wspomnianą nazwę, ale również zdjęcie profilowe, adres witryny internetowej oraz życiorys. Dodatkowo możliwe jest przejście w ten sposób na konto profesjonalne, które pozwala uzyskać dostęp do statystyk obserwujących, wyników konta, nowych opcji kontaktu, a także wielu innych ciekawych funkcji. Specjalna czcionka sprawdzi się więc nie tylko w przypadku konta prywatnego, ale również firmowego – zarówno w pierwszej jak i drugiej opcji pozwoli powiększyć swoje grono obserwatorów. Szkoda więc zastanawiać się dłużej nad tym, jak zmienić czcionkę nazwy na Instagramie – czas po prostu to uczynić, aby zyskać nowych followersów i więcej polubień.

Jak zmienić czcionkę na Instagramie w opisie?

Dla tych, którzy na co dzień prowadzą swój instagram, czcionka jest niezwykle ważnym narzędziem, które pozwala na przyciągnięcie uwagi użytkowników odwiedzających profil. Choć oczywiście, istotne jest, aby wyróżniać się nie tylko samą czcionką, ale również wartościowymi zdjęciami oraz ich opisami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć jedno z drugim. Zmiana czcionki w nazwie użytkownika, bio, czy opisie zdjęć jest bardzo prosta. W przypadku tego ostatniego cała procedura jest identyczna jak wcześniej.

Aby dodać zdjęcie z ciekawie wyglądającym opisem, należy wejść na Instagrama i kliknąć znaczek plusa, który znajduje się na środku dolnego paska. Kolejnym krokiem jest wybranie zdjęcia i udanie się na stronę z generatorem specjalnej czcionki (podobnie jak poprzednio LingoJam będzie dobrym wyborem) i stworzenie opisu, a następnie skopiowanie tego, co stworzy program i wklejenie w miejscu „Dodaj opis…” na Instagramie. Jeśli natomiast zamierza się zmienić czcionkę w opublikowanym już wcześniej poście, należy kliknąć zdjęcie, którego opis zamierza się edytować, nacisnąć trzy poziome kropki po lewej stronie na górze i wybrać opcję „edytuj”. Teraz wystarczy już tylko skopiować stary opis, wkleić go na stronie edytora czcionek, wybrać nową wersję opisu z ciekawszą czcionką i umieścić go z powrotem na swoim miejscu. Na koniec należy potwierdzić działanie, klikając „gotowe” i cieszyć się niecodziennie wyglądającym opisem pod zdjęciem. Jak więc się okazuje, cały proces jest bardzo prosty – wiedząc, jak zmienić czcionkę na Instagramie w opisie, można zrobić to dosłownie w chwilę.

Przydatne aplikacje

Skorzystanie z generatora nie jest jednak jedynym sposobem na zmianę czcionki na ig. Użytkownicy telefonów z jabłuszkiem w logo mogą także pobrać dedykowaną do tego celu aplikację, która pozwoli cały proces wykonać bezpośrednio na swoim telefonie – bez potrzeby poszukiwania generatorów online. Jedną z ciekawszych aplikacji, jakie można zainstalować na iPhone’a lub iPada jest Fonts&Keyboard, które umożliwia szybką i niezwykle prostą zmianę czcionki. Z kolei użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać na swój telefon aplikację Cool Fonts, która także pozwala na zmianę czcionki czy to w bio, opisie czy w nazwie.

Wiedząc już, jak zmienić czcionkę na ig, należy pamiętać także o tym, że jest to jedynie jeden z wielu sposób na wyróżnienie swojego profilu. Istotne jest, aby stawiać nie tylko na niecodziennie wyglądające czcionki, ale również wartościowe zdjęcia, a także treść tych pięknie wyglądających opisów.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie
Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie

Publikowanie treści na Instagramie to codzienność niemal w każdej branży, nic dziwnego, że...

Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories
Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories

Najlepsze aplikacje do tworzenia IG Stories w 2023 roku to wciąż lista tych...