Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Instagramie

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Instagramie

Share:


Media społecznościowe są już obecne w każdym aspekcie życia, a brak aktywnego konta na którejś z modnych platform sprawia, że jesteśmy często odizolowani od trendów, wiadomości i wydarzeń, którymi aktualnie żyją nasi znajomi. Użytkownicy najczęściej na wspomnianych platformach – jaką jest na przykład bijący rekordy popularności Instagram – publikują pewne fragmenty ze swojego życia, a inni obecni tam instagramowicze mogą je obserwować i oceniać, zostawiając komentarze i polubienia.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Instagram to jedna z najważniejszych i największych obecnie działających platform społecznościowych – ponad miliard osób loguje się tam każdego dnia! Niektórzy często traktują swoje konta jako formę pamiętnika czy dziennika i zapisują tam wspomnienia ważnych wydarzeń czy odczuć. W związku z obecnością tak wielu osób i rosnącej wciąż popularności Instagrama, często wśród ludzi korzystających z niego pojawia się pytanie: “Jak mogę sprawdzić, kto oglądał mój profil na Instagramie?”. Użytkowników interesuje, kto oglądał ich konto i nie pozostawił po sobie reakcji i chcieliby wiedzieć, jak wygląda lista tych cichych obserwatorów. A zatem, jak brzmi odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić, kto wchodzi na mój profil na Instagramie? Czy jest to w ogóle obecnie możliwe dla przeciętnego użytkownika tej platformy?

Jak sprawdzić, kto odwiedza mój profil na Instagramie?

Czy odpowiedź na to pytanie jest twierdząca? Niestety nie. Instagram oficjalnie nie udostępnia swoim użytkownikom narzędzi, które pozwoliłby na sprawdzenie, kto wchodzi na konkretny profil, przegląda zdjęcia czy rolki i śledzi nasze poczynania na platformie. Nie ma żadnego prostego sposobu, który na to pozwoli. Instagram nie robi tego z bardzo konkretnych powodów, a mianowicie chodzi o zachowanie prywatności jego użytkowników, lecz nie jest to tylko czysta troska o odbiorców z jego strony. Gdyby takie wrażliwe dane były udostępniane przez tego giganta mediów społecznościowych, to mogłoby to prowadzić do szybkiego spadku zaangażowania jego użytkowników. Nikt przecież nie chce, by wydało się, że wciąż przegląda zdjęcia swojej byłej dziewczyny lub chłopaka, prawda? Spora liczba osób, które mają konto na instagramie, nie publikuje tam nic, a jedynie przegląda wpisy innych – gdyby udostępniono możliwość sprawdzenia, kto oglądał moje konto, być może przestaliby korzystać z platformy, a co za tym idzie – przestaliby oglądać wyświetlane tam reklamy. Na coś takiego Instagram zdecydowanie nie może sobie pozwolić. Dopóki więc sytuacja będzie przedstawiała się w następujący sposób, dopóty raczej nie będzie się dało sprawdzić, kto wchodzi na mój profil na Instagramie. Jedyny wpływ na to, kto ogląda nasze konto oraz wgląd w to możemy uzyskać, ustawiając odpowiednie ograniczenia w dostępie do konta. Mamy możliwość zablokowania opcji przeglądania naszego profilu osobom, które nas nie obserwują, możemy także zdecydować, kogo do grona obserwujących chcemy przyjąć, by uniknąć obecności osób niepożądanych. Wybierając konto prywatne, chronimy się przed niepożądaną obecnością czy komentarzami.

Aplikacje umożliwiające sprawdzenie, kto wchodzi na mój profil na Instagramie

Skoro Instagram nie odpowiada na wyraźną potrzebę, która brzmi: “Jak sprawdzić, kto wchodzi na mój profil na Instagramie”, to może ktoś inny spełnił marzenia wielu osób i powstała na przykład aplikacja do sprawdzania tego typu statystyk? Tu odpowiedź brzmi – tak, powstało wiele tego typu aplikacji, jednak niestety nie działają one prawidłowo. Ich ocena, wystawiona przez użytkowników, jest jednoznacznie negatywna. Aplikacje te tylko udają, że podają nam faktyczne dane, a w rzeczywistości przekazują nam listę losowych nazw użytkowników platformy. Korzystanie z tego typu narzędzi dodatkowo naraża użytkowników na niebezpieczeństwa w Internecie związane z wyciekiem osobistych, wrażliwych danych, przejęciem konta, a nawet gorszymi konsekwencjami. Tego typu aplikacje potrafią być też płatne i zawierać mnóstwo reklam, korzystając z nich przyczyniamy się więc do zarobku osób, które oszukują swoich użytkowników. Instagram nie bierze odpowiedzialności za konsekwencje wynikająca z korzystania z takich aplikacji, więc każdy użytkownik sprawdza je na własne ryzyko. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno, że nie ma aktualnie technicznej możliwości, by sprawdzić, kto ogląda mój profil na Instagramie, więc ryzykowanie swoimi danymi, by to wypróbować, zdecydowanie nie ma sensu, jest tylko zagrożeniem.

Jak sprawdzić, kto odwiedza mój profil na Instagramie - inne sposoby

Jeżeli jednak nie ma narzędzia, które pozwoli nam na sprawdzenie, kto odwiedzał mój profil na Instagramie, to może są jakieś zastępcze możliwości? Tu odpowiedź brzmi już pozytywnie. Są pewne sposoby, by sprawdzić, kto oglądał dany profil, zarówno na kontach prywatnych, jak i biznesowych. Przykładowo – dodając relacje na Instagramie na prywatnym profilu, przez 24 godziny mamy możliwość zobaczenia, kto z użytkowników je obejrzał, co może być namiastką sprawdzenia, kto przegląda nasz profil. Udostępniając post w formie wideo także mamy możliwość zobaczenia, ile osób je obejrzało, ale niestety już nie kto. Istnieje teoria, że użytkownicy, których nazwy wyświetlają się na samym początku listy osób, które taką relację obejrzały, najczęściej zaglądają na dane konto, jednak Instagram nigdy tego nie potwierdził. Pamiętajmy, że relacje mogą oglądać także osoby, które nie są naszymi obserwatorami, jeśli takie mamy ustawienia prywatności. Natomiast konta firmowe mogą sprawdzić, ile osób odwiedziło ich profil. Można to zrobić przez konto biznesowe Instagrama. Nie zrobimy tego w żaden sposób z profilu prywatnego – taką możliwość ma bowiem tylko konto biznesowe, jeśli więc chce się uzyskać dokładniejsze dane, należy takie założyć. Konta biznesowe pozwalają także na wgląd w płeć, wiek i czas, w którym jego odbiorcy są online. Tego typu profile mają więcej możliwości, ponieważ potrzebują dokładniejszych statystyk, by skuteczniej promować swoją działalność na Instagramie, a tym samym chętniej korzystać ze skutecznych promowanych postów i reklam. Zmiana konta prywatnego jest wyjątkowo łatwa i można to zrobić samodzielnie w ustawieniach konta i łącząc je ze stroną, którą zarządzamy na Facebooku.

Jak widać, nie ma jednej, prostej metody, jak sprawdzić, kto oglądał mój profil na Instagramie, ponieważ sama platforma jej nie udostępnia ze względu na konieczność chronienia prywatności użytkowników. Aplikacje, które powstały w tym celu, nie działają i tworzą fałszywe listy odbiorców. Pewien obraz tego, kto nas śledzi, możemy uzyskać za to prowadząc konto firmowe czy dodając relacje na Instagramie. Najwięcej danych da nam korzystanie z konta biznesowego na Instagramie – pozwoli sprawdzić liczbę użytkowników, ich wiek, płeć i czas, który spędzają w Internecie. Jednak nie ma jednej, pewnej odpowiedzi na pytanie, jak sprawdzić, kto wchodzi na mój profil na Instagramie. Najdokładniejsze statystyki, jakie możemy zyskać, to tylko liczba użytkowników, a nie nazwy ich kont. Brak możliwości sprawdzenia, kto przeglądał nasze konto na Instagramie może być rozczarowująca, ale warto jest mieć świadomość, że brak tej funkcji ma za zadanie chronić prywatność każdego użytkownika.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Sklep na Instagramie - jak sprzedawać na Insta?
Sklep na Instagramie – jak sprzedawać na Insta?

Wiadomym jest, że Instagram jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym narzędziem marketingowym dla...

Instagram Analytics
Jak korzystać skutecznie z Instagram Analytics?

Instagram Analytics to narzędzie, które pozwala na monitorowanie i analizowanie działań na Instagramie....