Jakie są aktualne wymiary zdjęć na Instagram?

Jakie są aktualne wymiary zdjęć na Instagram?

Share:


Jednym z najważniejszych elementów w treści publikowanej na Instagramie są zdjęcia. Dlatego warto być na bieżąco z wymiarami zdjęć na tej platformie, aby nasze posty prezentowały się estetycznie i przyciągały uwagę użytkowników.

W tym artykule opiszemy aktualne wymiary zdjęć na Instagramie, aby pomóc Ci w tworzeniu atrakcyjnej treści.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Wymiary zdjęć na Instagramie

Profilowe zdjęcie

Wymiary: 110 x 110 pikseli

Profilowe zdjęcie to pierwszy element, który widzi użytkownik odwiedzający nasz profil. Powinno ono przedstawiać nas w sposób charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Warto pamiętać, że profilowe zdjęcie jest wyświetlane w formacie okrągłym, więc przed przesłaniem zdjęcia warto upewnić się, że ważne elementy naszego zdjęcia nie zostaną przycięte.

Zdjęcia w feedzie

Wymiary: 1080 x 1080 pikseli

Zdjęcia publikowane w feedzie Instagrama powinny być optymalizowane do wymiarów 1080 x 1080 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcia w formacie kwadratu prezentują się najlepiej na Instagramie. W przypadku publikacji zdjęć w innych formatach, np. w formacie poziomym lub pionowym, Instagram automatycznie dostosowuje wymiary zdjęcia do wymiarów wertykalnego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kompozycję i ważne elementy zdjęcia, które mogą zostać przycięte.

Zdjęcia w insta stories

Wymiary: 1080 x 1920 pikseli

Zdjęcia w historiach Instagrama powinny mieć wymiary 1080 x 1920 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcia publikowane w historiach wyświetlane są w trybie pełnoekranowym, więc warto skupić się na wyrazistych kolorach i kontrastach, aby treść była czytelna i przyciągająca uwagę.

Zdjęcia w galerii

Wymiary: 1080 x 1080 pikseli

Zdjęcia publikowane w galerii na Instagramie powinny mieć wymiary 1080 x 1080 pikseli. Warto pamiętać, że galeria pozwala na publikowanie kilku zdjęć jednocześnie, dlatego warto zadbać o spójność treści i kompozycji. W przypadku publikacji zdjęć w innych formatach, Instagram automatycznie dostosowuje wymiary zdjęcia do wymiarów wertykalnego, co może wpłynąć na kompozycję.

Podsumowanie

Wymagania dotyczące wymiarów zdjęć na Instagramie zmieniają się nieustannie, więc warto być na bieżąco z najnowszymi trendami. Najlepszym sposobem na poznanie najświeższych wymiarów zdjęć na Instagramie jest śledzenie oficjalnych komunikatów i aktualizacji na stronie Instagrama.

Można również znaleźć wiele wartościowych informacji i porad na temat wymiarów zdjęć na Instagramie w różnych serwisach i blogach branżowych. Oprócz wymiarów zdjęć, ważne jest również, aby dbać o jakość treści, jakie publikujemy na Instagramie. Dobra jakość zdjęć i ich odpowiednie oświetlenie, kolorystyka i kompozycja wpływają na to, jak postrzegani są przez użytkowników.

Warto również zadbać o dopasowanie treści do grupy docelowej, zwracając uwagę na trendy i preferencje użytkowników. Podsumowując, wymiary zdjęć na Instagramie mają kluczowe znaczenie dla prezentacji treści na tej platformie.

Aby nasze posty przyciągały uwagę użytkowników i zapewniły sukces w social media, warto zwrócić uwagę na aktualne wymiary zdjęć na Instagramie i dostosować do nich naszą treść. Zdjęcia na Instagramie to podstawa, więc warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniej jakości treści, które przyciągną uwagę naszych fanów i zwiększą zasięg naszych postów.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Instagram vs TikTok: Która platforma jest lepsza dla Twojego biznesu?
Instagram vs TikTok: Która platforma jest lepsza dla Twojego biznesu?

Instagram i TikTok to dwie najpopularniejsze platformy społecznościowe, które oferują wiele możliwości dla...

Kiedy publikować posty na Instagramie
Kiedy publikować posty na Instagramie

Instagram jest platformą skupiającą rożne grupy społeczne wokół fotografowania - zwykle amatorskiego. Jak...