Jakie są aktualne wymiary zdjęć na Instagram?

Jakie są aktualne wymiary zdjęć na Instagram?

Share:


Jednym z najważniejszych elementów w treści publikowanej na Instagramie są zdjęcia. Dlatego warto być na bieżąco z wymiarami zdjęć na tej platformie, aby nasze posty prezentowały się estetycznie i przyciągały uwagę użytkowników.

W tym artykule opiszemy aktualne wymiary zdjęć na Instagramie, aby pomóc Ci w tworzeniu atrakcyjnej treści.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Wymiary zdjęć na Instagramie

Profilowe zdjęcie

Wymiary: 110 x 110 pikseli

Profilowe zdjęcie to pierwszy element, który widzi użytkownik odwiedzający nasz profil. Powinno ono przedstawiać nas w sposób charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Warto pamiętać, że profilowe zdjęcie jest wyświetlane w formacie okrągłym, więc przed przesłaniem zdjęcia warto upewnić się, że ważne elementy naszego zdjęcia nie zostaną przycięte.

Zdjęcia w feedzie

Wymiary: 1080 x 1080 pikseli

Zdjęcia publikowane w feedzie Instagrama powinny być optymalizowane do wymiarów 1080 x 1080 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcia w formacie kwadratu prezentują się najlepiej na Instagramie. W przypadku publikacji zdjęć w innych formatach, np. w formacie poziomym lub pionowym, Instagram automatycznie dostosowuje wymiary zdjęcia do wymiarów wertykalnego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kompozycję i ważne elementy zdjęcia, które mogą zostać przycięte.

Zdjęcia w insta stories

Wymiary: 1080 x 1920 pikseli

Zdjęcia w historiach Instagrama powinny mieć wymiary 1080 x 1920 pikseli. Warto pamiętać, że zdjęcia publikowane w historiach wyświetlane są w trybie pełnoekranowym, więc warto skupić się na wyrazistych kolorach i kontrastach, aby treść była czytelna i przyciągająca uwagę.

Zdjęcia w galerii

Wymiary: 1080 x 1080 pikseli

Zdjęcia publikowane w galerii na Instagramie powinny mieć wymiary 1080 x 1080 pikseli. Warto pamiętać, że galeria pozwala na publikowanie kilku zdjęć jednocześnie, dlatego warto zadbać o spójność treści i kompozycji. W przypadku publikacji zdjęć w innych formatach, Instagram automatycznie dostosowuje wymiary zdjęcia do wymiarów wertykalnego, co może wpłynąć na kompozycję.

Podsumowanie

Wymagania dotyczące wymiarów zdjęć na Instagramie zmieniają się nieustannie, więc warto być na bieżąco z najnowszymi trendami. Najlepszym sposobem na poznanie najświeższych wymiarów zdjęć na Instagramie jest śledzenie oficjalnych komunikatów i aktualizacji na stronie Instagrama.

Można również znaleźć wiele wartościowych informacji i porad na temat wymiarów zdjęć na Instagramie w różnych serwisach i blogach branżowych. Oprócz wymiarów zdjęć, ważne jest również, aby dbać o jakość treści, jakie publikujemy na Instagramie. Dobra jakość zdjęć i ich odpowiednie oświetlenie, kolorystyka i kompozycja wpływają na to, jak postrzegani są przez użytkowników.

Warto również zadbać o dopasowanie treści do grupy docelowej, zwracając uwagę na trendy i preferencje użytkowników. Podsumowując, wymiary zdjęć na Instagramie mają kluczowe znaczenie dla prezentacji treści na tej platformie.

Aby nasze posty przyciągały uwagę użytkowników i zapewniły sukces w social media, warto zwrócić uwagę na aktualne wymiary zdjęć na Instagramie i dostosować do nich naszą treść. Zdjęcia na Instagramie to podstawa, więc warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniej jakości treści, które przyciągną uwagę naszych fanów i zwiększą zasięg naszych postów.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Jak odzyskać zablokowane konto na instagramie?
Jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie, trafiłeś we właściwe...

Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie
Najlepsze aplikacje do repostu na Instagramie

Publikowanie treści na Instagramie to codzienność niemal w każdej branży, nic dziwnego, że...