Instagram downloader - co to i na czym polega?

Instagram downloader – co to i na czym polega?

Share:


Instagram to źródło inspiracji, wiedzy i rozrywki dla milionów ludzi. W 2021 r. ta należąca do grupy Meta platforma miała aż 1,21 miliarda aktywnych użytkowników, którzy mniej lub bardziej regularnie publikowali zdjęcia, filmy oraz relacje. Jeśli przeglądając ten gąszcz treści natrafisz na materiał, który szczególnie przyciągnął Twoją uwagę warto go zapisać lub pobrać. Dzięki temu w dowolnym momencie będziesz mógł do niego powrócić bez konieczności ponownego przeszukiwania

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Opcja "Zapisz"

Wszystkie posty, zarówno te w formie zdjęć, jak i w formie filmów można zachować poprzez użycie dedykowanego w tym celu przycisku „Zapisz”.

Opcja zapisz

 

Po jego kliknięciu materiał pojawi się na Twoim profilu w zakładce „Zapisane”. Wszystkie elementy znajdujące się w tej grupie są widoczne jedynie dla Ciebie, a osoba, która opublikowała treść nie dostaje powiadomienia, że ktoś zapisał jej materiał. Dla autorów widoczne są jedynie ogólne statystyki dotyczące tego ile osób zapisało post.

Co istotne, przycisk „Zapisz” dostępny jest również przypadku Instagram Reels. Zachowane treści trafiają do tego samego katalogu co posty. Opcja dostępna jest po rozwinięciu menu oznaczonego trzema kropkami znajdującego się po prawej stronie na dole ekranu.

Opcja zapisz

 

Jedyne materiały, które nie mogą zostać w ten sposób oznaczone to relacje. Jest to związane przede wszystkim z ograniczoną czasowo widocznością treści. Po upływie wyznaczonego czasu relacja znika i, jeśli nie została zapisana przez autora jako „Wyróżniona”, odwiedzający nie będą mieli do niej już dostępu.

Dlaczego warto pobierać zdjęcia oraz filmy?

Wszystkie treści publikowane na profilach prywatnych i biznesowych pozostają pod kontrolą administratora konta. To on decyduje o pozostawieniu lub usunięciu materiałów z profilu. Wspomnianym już wyjątkiem są relacje, które z założenia znikają po 24 godzinach od publikacji. Jeśli post, który został umieszczony w zakładce „Zapisane” na Twoim profilu zostanie usunięty przez autora, nie będziesz miał możliwości już do niego powrócić. W takim wypadku dobrym pomysłem jest pobranie treści. Umożliwi Ci to przeglądanie ich nawet w sytuacji, kiedy nie będą one już dostępne na profilu obserwowanego użytkownika.

Pobieranie sprawdza się również w wypadku długich materiałów umieszczanych w formie nagrań na IGTV. Dzięki zapisaniu filmu w pamięci telefonu lub komputera możesz obejrzeć go wtedy, kiedy będziesz miał więcej czasu i nawet bez dostępu do Internetu.

Jak pobrać treść posta?

Jedną z możliwości, która pozwala zapisać materiał w pamięci urządzenia jest zrobienie zrzutu ekranu. Ten sposób sprawdzi się tylko w przypadku zdjęć. Aby zapisać film umieszczony na Instagramie można użyć funkcji nagrywania ekranu w telefonie. To jednak jest już bardziej skomplikowana operacja. Największą wadą zastosowania jednego lub drugiego rozwiązania jest  znacząca utrata jakości pobranego materiału.

Instagram downloader

Pod tą nazwą kryją się narzędzia umożliwiające pobieranie treści postów z profili na Instagramie. Są to zarówno aplikacje instalowane na telefonie, jak i serwisy działające w przeglądarce internetowej na laptopie lub komputerze. Aby ściągnąć materiały z platformy jedyne czego potrzebujesz to link prowadzący do posta, relacji lub filmu. Na jego podstawie program pobierze materiał oraz umożliwi Ci jego zapisanie w pamięci urządzenia.

Niewątpliwą zaletą korzystania z takiego rozwiązania jest możliwość ściągnięcia zarówno pojedynczych zdjęć, jak i całych mini-albumów (do 10 zdjęć publikowanych w jednym poście) jednocześnie, bez konieczności pobierania pojedynczo poszczególnych zdjęć. Aplikacje te sprawnie i bezproblemowo pobierają również całe nagrania w formie postów lub Instagram Reels oraz relacje.

Jak pobrać linki?

Linki potrzebne do pobrania poszczególnych elementów można znaleźć rozwijając menu w postaci trzech kropek. W przypadku posta link kryje się w menu umieszczonym bezpośrednio nad nim po prawej stronie.

Trzy kropki na Instagramie

 

Po kliknięciu w trzy kropki zobaczysz kilka opcji do wyboru, w tym przycisk „Link”.

Link na Instagramie

 

Wystarczy jedno kliknięcie i adres linku zostanie skopiowany do pamięci Twojego urządzenia.

Menu w postaci trzech kropek w relacji znajduje się w górnym prawym rogu. Po jego rozwinięciu będziesz mieć możliwość wyboru opcji „Kopiuj link”. Podobnie jak w wypadku linku do posta, także tutaj wystarczy kliknąć w „Kopiuj link”, a on zostanie zapisany w pamięci.

Kopiuj link na Instagramie

 

Warto wspomnieć, że przeglądając relacje za pomocą przeglądarki internetowej wystarczy skopiować adres znajdujący się w pasku adresu.

Link do Instagram Reels znajduje się w menu umieszczonym na dole ekranu po prawej stronie.

Link na Instagramie

 

Wystarczy kliknąć i adres jest gotowy do wklejenia w aplikacji lub programie.

Jak korzystać z Instagram downloader'a?

Zarówno w sklepach Google i Apple dostępnych jest wiele aplikacji pełniących funkcję Instagram downloader. W Play Store do najwyżej ocenianych należą InsMate Pro Video Downloader for Instagram (deweloper Video Downloader & Photo Downloader), Video Downloader for Instagram (deweloper ETM Video Downloader), Video Downloader for Instagram (deweloper Video Downloader & Video Saver) oraz Video Downloader for IG (deweloper Video Doenloader & Photo Downloader Saver).

Osoby chcące skorzystać z pobierania treści za pomocą przeglądarki internetowej również znajdą co najmniej kilkadziesiąt propozycji stron, które pozwolą trwale zapisać dowolny materiał z Instagrama. Są to między innymi iGram Instagram Downloader, SnapInstaSSSInstagram lub Inflact.

Sprawdźmy jak wygląda proces pobierania treści zarówno przez przez aplikację mobilną, jak i w odsłonie przeglądarkowej.

InsMate Pro

Po zainstalowaniu i otwarciu aplikacji należy kliknąć przycisk oznaczony plusem znajdujący się po prawej dolnej stronie ekranu i wkleić link do wybranego elementu.

insMate Pro

 

Po kliknięciu „download” i kilku sekundach oczekiwania film/zdjęcie/seria zdjęć zostaną zapisane w pamięci Twojego telefonu. Aplikacja działa sprawnie i szybko. Występuje w wersji darmowej, w której reklamy pojawiają się dość często oraz płatnej, wolnej od reklam. Jej koszt zależy od wybranego planu – od 4,69 zł za miesiąc do 37,99 zł za rok.

iGram

Korzystanie z narzędzia pobierania materiałów z Instagrama przez przeglądarkę internetową jest równie proste. Po przejściu na stronę https://igram.io wystarczy wkleić link do materiału z Instagrama i kliknąć „Download”.

iGram

 

Po kilku chwilach oczekiwania na stronie pojawi się miniaturka pobieranego elementu wraz z możliwością wyboru konkretnej rozdzielczości.

iGram

 

Teraz wystarczy już tylko wybrać interesującą Cię opcję i zapisać plik na urządzeniu.

W przypadku nagrań ostatni etap będzie wyglądał nieco inaczej. Po kliknięciu „Download” nie będzie możliwości wyboru jakości filmu. Pojawi się tylko jedna opcja pobrania pliku w formacie MP4.

iGram

 

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Presety – czym są i jak ich używać?
Presety – czym są i jak ich używać?

Chociaż na rynku istnieje mnóstwo nowoczesnych telefonów komórkowych wyposażonych w profesjonalne aparaty fotograficzne,...

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?
Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Z racji na to, że wielu użytkowników zwraca bardzo dużą uwagę na wygląd...