Instagram dla matek - jak zostać popularną instamatką

Instagram dla matek – jak zostać popularną instamatką?

Share:


Świat idzie do przodu, a razem z nim my i nasze social media. Nie jest tajemnicą, że portale społecznościowe stały się nie tylko rozrywką lecz również sposobem zarobku, a by móc zarabiać na Instagramie czy Facebooku potrzebujemy tak zwanego kontentu, dzięki któremu zdobędziemy społeczność, która będzie chciała nas oglądać. Najpopularniejszymi tematami przewodnimi influencerów są: ogólnie pojęty lifestyle, moda, sport czy też rodzicielstwo, na którym to się dziś skupimy.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Czemu temat wychowywania i życia z dzieckiem cieszy się tak dużą liczbą odbiorców? Dlatego, że na instagramie w znacznej ilości przesiadują świeżo upieczone mamy, które w chwilach oddechu zajmują sobie głowę śledzeniem social mediów. Często też szukają one podpowiedzi, rad, poleceń w internecie trafiając na „mamusiowe” konta. Oprócz pomocy w wyborze najlepszego mleka dla dziecka często też porównują swoje macierzyństwo do macierzyństwa innej osoby, szukając podobieństw i utwierdzając się w tym, że podążają w dobrą stronę. Oczywiście też szukają wsparcia, bo kto jak nie mama najlepiej zrozumie drugą mamę.

Jak zacząć prowadzić konto „mamusiowe”?

Czego szukają mamy lub przyszłe mamy na profilach „mamusiowych” już wisz, natomiast co zrobić, aby taką instamamą zostać? Najlepiej ustal sobie cel. Po co to robisz? Czy zależy tobie na faktycznej pomocy innym mamą, może chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, może chcesz na tym zarabiać, a może po prostu potrzebujesz odskoczni od codzienności? Gdy wybierzesz już cel swojego konta warto zastanowić się jakie treści będziesz na nim publikować. Następnie stwórz planner, w którym mniej więcej wypiszesz pomysły na posty oraz story. Pamiętaj planowanie jest podstawą sukcesu!

Z takim planem możesz śmiało ruszyć na podbój „mamowego instagrama”. Czas byś założyła konto- najlepiej, aby jego nazwa sugerowała o czym ten profil jest, np. „mama.w.pampersach”, „mama_nawymiar”, „o_mamo”, „rodzę_wychowuje”. Lista jest długa, a twoja głowa z pewnością pełna kreatywnych pomysłów! Dodaj zdjęcie profilowe, jest to bardzo ważna część- będziesz lepiej zauważona oraz opis, w którym również warto zawrzeć informacje o tobie i twoim profilu- przykład: „Etatowa mama Leosia i Michała, była księgowa, pasjonatka świętego spokoju”. Nie zapomnij o emotkach i odrobinkę dobrego humoru- ludzie potrzebują rozrywki! Czas na dodanie pierwszego postu niech będzie on również wstępną informacją o tobie i twoim profilu. Nie zapomnij dodać hasztagów- to dzięki nim dotrzesz do większej ilości odbiorców.

Jak zostać zauważoną na Instagramie?

Profil założony- czas na zdobycie followersów. Jest na to kilka sposobów (warto wdrożyć wszystkie z nich dla większego sukcesu). Po pierwsze powiadom swoich znajomych o swoim nowym projekcie- z pewnością chętnie cię wesprą i zostawią obserwacje. Po drugie oznaczaj w relacji miejsca, w których jesteś, np. kawiarnie dla dzieci, parki rozrywki. Te miejsca udostępnią twoją relację, dzięki czemu będziesz bardziej zauważona i wpadną ci nowi obserwatorzy. Po trzecie tak jak w poprzednim przypadku oznaczaj produkty jakich używasz, np. żel do mycia dziecka lokalnej firmy czy ich ubranka. Po czwarte dodawaj hasztagi na Instastory oraz w opisie postów. Po piąte analogicznie do przykładu drugiego i trzeciego  skorzystaj z rady lub z polecenia, przepisu rozpoznawalnej Insta Mamy, oznacz jej profil na relacje i opowiedz jak jej rada się tobie przysłużyła, a ona z chęcią udostępni twoją relację. Na samym końcu sposób, który wymaga trochę więcej wkładu pracy niż pozostałe, ale za to jest najskuteczniejszy. Twórz TikToki – kilkunastosekundowe filmiki z rady, poleceniami itd. z podpisem, że rozwinięcie danego tematu znajduje się na twoim Instagramie. Część osób na pewno skusi się, by wejść na twój profil i kto wie może tam zostanie.

Zjednaj sobie odbiorców!

Samo zebranie obserwujących nie wystarczy. Musisz ich zachęcić, by zostali na twoim profilu, by stali się twoimi lojalnymi i stałymi widzami. Jak to zrobić? Cóż przede wszystkim wyróżniaj się, bądź oryginalna, mów o rzeczach, o których nikt wcześniej nie mówił, mów o rzeczach, które cię denerwują- kobiety potrzebują koleżanek, przyjaciółek, a nie sztucznej mamy, która pokazuje macierzyństwo takim jakie nie jest. Pokazuj kolorowe i czarne strony wychowywania, mamy, przyszłe mamy potrzebują normalności. Pokaż życie takim jakie jest i nie bój się krytyki, która niestety w świecie social mediów jest nieunikniona.

Oprócz kontentu zadbaj też o bardziej techniczne rzeczy. Niech twoje posty oraz relacje, posty wideo będą dobrej jakości- nikt nie chce oglądać zamazanych i spikselowanych twarzy. Pamiętaj o tym by być aktywną w social mediach- nie daj ludziom o sobie zapomnieć, wstawiaj posty przynajmniej dwa razy w tygodniu, a relacje najlepiej nagrywać codziennie. Dodawaj opisy pod postami, zadbaj o to, by twój profil był merytoryczny, ale nie zapominaj o zawsze rozrywki i humoru! Interesuj się tym co dzieje się dookoła, możesz poczytać najnowsze badania odnoście wychowania czy zachowań dziecka i co jakiś czas wyrażać swoją opinię i otworzyć pole dyskusji na ten temat, by inne mamy roznieś mogły się wypowiedzieć. Dobrym pomysłem są też cykliczne spotkania live, np. „wtorkowa kawa o 10”. Mogą się one odbywać raz w miesiącu. Stwórz bezpieczną przestrzeń na swoim profilu- mamy potrzebują się wygadać, daj im tę możliwość. I jedna z ważniejszym rzeczy jeżeli chcesz, by twój profil spełniał cel biznesowy- obserwuj konkurencję, sprowadzaj o czym mówi się w danym momencie, co teraz interesuje grupę twoich odbiorców.

Działaj!

Jak widać praca Insta Mamy nie należy do najłatwiejszych natomiast ta żmudna praca na pewno popłaci. Najtrudniej jest zacząć potem idzie z górki. Pamiętaj nie zniechęcaj się, potraktuj tworzenie tego profilu jako zabawę, nie nakładaj na siebie presji i daj sobie czas, przecież nie od razy Rzym zbudowano! I najważniejsze przygotuj się na krytykę (nie zawsze konstruktywną) bo niestety tak działa internet. Teorie już znasz czas przejść do konkretów, jeżeli czujesz, że prowadzenie takiego profilu jest dla ciebie nie czekaj!

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Filtry na Instagramie - jak ich używać
Filtry na Instagramie – jak ich używać

Graficzna forma tworzenia historii, jaką jest fotografia, zmieniła się nieodwracalnie z powstaniem socjal...

Jak dodać link SWIPE UP do instastory?
Jak dodać link SWIPE UP do instastory?

Swipe up na Instaramowych relacjach nie jest niczym nowym i funkcjonuje już dłuższy...