Boty na Instagrama - czym są i jak działają insta boty

Boty na Instagrama – czym są i jak działają insta boty

Share:


Raczej większość osób decydujących się założyć konto na Instagramie marzy o dużej liczbie followersów i wielkiej sławie. Dbamy o to by konto było miłe dla oka i interesujące dla odwiedzających. Staramy się systematycznie ubogacać nasz profil o kolejne posty czy instastory. Satysfakcjonująca jest rosnąca liczba serduszek pod postami i nowe komentarze fanów, a jeszcze istotniejsi są dla nas odwiedzający, którzy decydują się obserwować nas i aktywnie udzielać się pod kolejnymi naszymi aktywnościami.

Sprawdź naszą ofertę!


Zdobądź popularność i fejm na Instagramie! Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty, a gdy znajdziesz na rynku tańszą usługę, to ZAGWARANTUJEMY Ci korzystniejsze warunki kosztowe! Wypróbuj nas i …nie przepłacaj!

Sprawdź cennik usług

Czasem korzystamy z oferty szkoleń z zakresu prowadzenia Instagrama lub poszukujemy na ten temat wiedzy w Internecie na różnych blogach czy fanpage’ach osób bardziej doświadczonych. Liczymy na to, że gdy zastosujemy zebrane porady i triki to nasze zasięgi będą zaskakująco szybko rosły, aż pewnego dnia jakiś reklamodawca zapuka do naszych instagramowych drzwi i zaproponuje nam współpracę.

Jedni do zadowalającej liczby obserwujących dochodzą ciężką pracą i drogą ciągłego doszkalania się w zakresie działań w social mediach. Inni poszukują łatwych możliwości na rozkręcenie zasięgów na swoim koncie. Jednym ze sposobów na szybkie pozyskanie fanów jest skorzystanie z pomocy bota.

Bot – co to takiego i jak działa?

Insta bot to zautomatyzowany organizm poruszający się w internetowym świecie Instagrama. Podczas gdy my odpoczywamy, on wykonuje za nas szereg działań, które mają za zadanie zwiększyć popularność naszego konta na Instagramie. W zależności od naszych oczekiwań możemy zdecydować się na bota płatnego lub bezpłatnego. Oczywiście wersje płatne dają więcej możliwości. Do zadań tych „pomocników” należy między innymi: obserwowanie i usuwanie obserwacji, komentowanie postów w celu zachęcenia do odwiedzenia konta swojego „właściciela” i zwiększenia u niego ilości osób obserwujących.

Również insta boty mogą za pomocą fikcyjnych kont komentować i „serduszkować” konto osoby używającej oprogramowania generującego boty. W ten sposób nabijamy sobie popularność poprzez aktywności sztucznie stworzonych profili.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z botem na Instagramie?

Jesteśmy właścicielami konta na Instagramie. Pewnego dnia otrzymujemy pod zdjęciem komentarze, które pochodzą od osób zza granicy bądź treść komentarzy jest bardzo uniwersalna na przykład: „fajne zdjęcie, zapraszam do mnie”, „super, pozdrawiam, wpadnij do mnie”. Czasem pod postem mogą znaleźć się same serduszka czy emotikony albo treści w ogóle niepowiązane z naszym postem. Dodatkowo boty na Instagramie mogą zacząć obserwować Twoje konto po czym za kilka dni przestać to robić.

Te aktywności najprawdopodobniej świadczą o działaniu bota i nie mają za wiele wspólnego z faktem, że ktoś zainteresował się naszych profilem. Na tego typu sytuacje mogą zaradzić specjalnie stworzone aplikacje, które skanują nasze konto i czyszczą je z niechcianych followersów.

Co na to sam Instagram?

Dodatkowo sam Instagram coraz sprawniej radzi sobie z fikcyjnymi profilami i stara się je eliminować z insta społeczności. Sprawdza autentyczność profili i blokuje działania botów. Usuwa sztucznie stworzone konta oraz ogranicza działania użytkowników korzystających z usług aplikacji generujących boty. Instagram uważa, że najlepiej gdy wszystkie aktywności w ich aplikacji są wykonywane manualnie, bezpośrednio przez właścicieli kont. Największa czujność jest w przypadku weryfikacji profili na których przyrost followersów przekracza 200 obserwujących na dobę. Te profile są najmocniej podejrzane o korzystanie z botów.

Czy korzystanie z botów jest zgodne z prawem?

Nie popełniamy żadnego przestępstwa korzystając z botów na Instagramie. Mimo wszystko w ten sposób przyczyniamy się do zaśmiecania aplikacji fikcyjnymi kontami i pozbywamy się możliwości czerpania prawdziwej satysfakcji z rosnących zasięgów, które są efektem naszej systematycznej i wytrwałej pracy. Istotne jest to jakich botów używamy i do czego je wykorzystujemy. Warto zainwestować w płatne aplikacje, które znacząco ułatwiają nam poprawę naszej instagramowej pozycji. Jeżeli zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z botem, to na pewno warto zorientować się jakie są opinie na temat dostępnych oprogramowań. Niestety bezpłatne oferty mogą nam bardziej zaszkodzić niż realnie pomóc. Jeżeli zależy nam na dobrze prowadzonym instagramowym profilu z dodatkowym wsparciem bota, to trzeba znaleźć najlepsze i najbezpieczniejsze narzędzie. Czasem warto uczyć się na błędach innych i sprawdzić co internauci piszą na temat poszczególnych aplikacji z botami.

Bot postrzegany inaczej

Pierwsze skojarzenie z botem ma wydźwięk zdecydowanie negatywny. Prawda jest taka, że istnieją takie boty na instagrama, które mogą zdecydowanie ułatwić nam prowadzenie naszego konta, a jednocześnie nie są one sztucznymi tworami, które tylko zaśmiecają aplikację. Niektóre boty są przydatne i oszczędzają nasz czas lub nawet pomagają nam planować pojawianie się postów na naszym profilu. Zdarza się, że nie mamy możliwości na zamieszczanie naszych aktywności w okresie który jest najkorzystniejszy dla zwiększania zasięgów. Stąd mamy możliwość zaplanować wcześniej nasze działania. Bot będzie wszystko zamieszczać na profilu w naszym imieniu o wybranej przez nas porze.

Mamy do dyspozycji także boty, które pomagają nam wyszukiwać interesujące dla nas treści czy aktywności. Na przykład możemy wyszukać istotne dla nas pytania czy quizy zamieszczane na stories innych członków społeczności. Dzięki temu możemy angażować się w wybrane akcje, zwracając przy tym uwagę użytkowników do których chcemy dotrzeć. Możemy wybierać użytkowników pod względem wieku, płci, kraju itp.

Również wykorzystanie instagram bota w celu zaznaczania „serduszek” pod postami o wybranych wcześniej przez nas „hashtagach” nie jest zbrodnią. We wszystkim należy zachować umiar i samemu zdecydować co ułatwia nam życie, a co jest zwykłym oszustwem.

Podsumowanie

Nic nie zastąpi realnej pracy influencera. Insta bot nigdy nie będzie doskonałym odzwierciedleniem faktycznego właściciela konta. Korzystanie z usług bota może powodować spadek zainteresowania obserwatorów gdy odkryją, że konto działa w jakimś stopniu automatycznie. Dodatkowo istnieje ryzyko, że nasze konto zostanie zablokowane lub nawet usunięte. Mamy dostęp do coraz większej ilości informacji na temat wykrywania kont prowadzonych przez boty. W związku z tym reklamodawcom jest już łatwiej oddzielić pracowitych właścicieli kont od tych co posiłkują się aplikacjami imitującymi aktywność w aplikacji.

Jeżeli brakuje nam czasu, a chcemy aby nasze konto miało się dobrze, to najbezpieczniejszym, ale też i najkosztowniejszym sposobem na skuteczny rozwój profilu jest powierzenie konta ekspertom od social mediów. Mimo finansowych nakładów jakie musimy ponieść możemy czuć się zrelaksowani, że osoby z odpowiednim przygotowaniem i wiedzą opiekują się naszym kontem. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie udogodnienia, dlatego opcja wykorzystania Instagram bota jest również jakimś rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że jest to obarczone wcześniej opisywanym ryzykiem. Dlatego we wszystkim należy zachować umiar i umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi. We wspomaganiu się insta botami trzeba wiedzieć gdzie kończy się zaczyna się rozsądek i zwykłe korzystanie z ułatwień, a gdzie zaczyna się nadużycie.

Oceń artykuł za pomocą serduszka:

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Zostań pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Polecane wpisy

Filtry na Instagramie - jak ich używać
Filtry na Instagramie – jak ich używać

Graficzna forma tworzenia historii, jaką jest fotografia, zmieniła się nieodwracalnie z powstaniem socjal...

Blokady na instagramie
Jakie są najczęstsze błędy popełniane w marketingu na Instagramie?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Dlatego wiele firm...